1. en
MAJAŃSKA CEREMONIA OGNIA

To jedna z podstawowych i najważniejszych praktyk w tej tradycji, z jakimi możemy się spotkać po dziś dzień wśród odradzających się Majów. Odprawiana jest zazwyczaj pod otwartym niebem w szczególnych miejscach lub w miejscach, które dzięki niej stają się szczególne. W górach, lasach, na polanach, w otoczeniu świątyń lub innych miejsc kultu dawnego lub obecnego, a także w miejscach, które wyjątkowo potrzebują poprawy jakości występujących tam energii.

 

Majański święty ogień jest jednym z najpotężniejszych lekarstw znanych w tej tradycji. Można mu oddać swoje choroby, prosić o wsparcie i zostawić w nim wszystko to, co już nie jest potrzebne w naszym życiu. Przebywanie przy ogniu majańskiej ceremonii zmienia nas kierując nasze myśli ku pokojowi, szczęściu, wzajemnym poszanowaniu i zrozumieniu. Ta ceremonia jednoczy rasy i języki oraz przypomina o istnieniu potężnych sił natury, które zostają przywołane wraz z 20 Nagualami. Maltiox!

 

 

 


 

Tata Pedro Cruz. Jeden z niewielu jeszcze żyjących członków rady majańskiej starszyzny Tz'utujil znad jeziora Atitlan w Gwatemali. Ajg'Ij - przewodnik duchowy oraz Ambasador Światowego Pokoju na 2005 rok. Pełni funkcję Strażnika Dnia Majańskiego Kalendarza. Od Rady Starszyzny otrzymał tytuł K'U'XYA, co oznacza Serce Świętego Jeziora Atitlan". Lider ceremonialny i uzdrowiciel. 

01 marca 2018