1. en
WARSZTATY Z TWORZENIA MASEK

Agata Żukiewicz

 

Zapraszam wszystkich chętnych na warsztaty tworzenia masek. Maska jest niesamowicie ciekawym i bardzo osobistym przedmiotem, szczególnie ta stworzona własnoręcznie. Od zarania dziejów używają jej szamani. Teraz cenią ją sobie entuzjaści, aktorzy i różnoracy artyści. Podczas zajęć nauczymy się jak w prosty sposób tworzyć druciane konstrukcje które następnie z pomocą igły i nitki pokrywa się materiałem. Jest to prosty sposób na wykonywanie trójwymiarowych obiektów, a różnorodność projektów jest niesamowita, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Żadne doświadczenie nie jest wymagane, mnóstwo ludzi zapoznanych z tą techniką jest zdziwiona jakie to proste. Wspólnie przekonamy się że żaden pomysł nie jest zbyt trudny i że wystarczy kilka godzin i troszkę cierpliwości żeby wyjść z warsztatu w swojej własnej masce.

 

Dla osób zainteresowanych dodam informację, że warto wziąć ze sobą na warsztat stare, niepotrzebne ubranie np. ulubioną bluzkę z dziurą, a użyjemy jej do stworzenia czegoś nowego.

 

 

 


 

Agata Żukiewicz. Autorka projektu: Baba Yaga's Masks. „Tworzę maski i prowadzę zajęcia na których każdy uczestnik może wykonać maskę dla siebie. Wykonuję projekty dla teatrów i osób prywatnych. Muzyków, akrobatów, kuglarzy, cosplayerowców i generalnie najróżniejszych entuzjastów. Co jakiś czas pojawiam się z maskami na stoiskach, najczęściej podczas wydarzeń związanych ze sceną psychedelic trance. Wykonuję maski na zlecenie, mam też zmieniający się co kilka tygodni asortyment wykonanych prac na sprzedaż. Moje maski cechują się niepowtarzalnym stylem i wygodą użytkowania. Gdy nie są noszone dobrze wyglądają również jako ozdoba ścienna.

23 lutego 2018