1. en
WEWNĘTRZNA PODRÓŻ z BĘBNem SZAMAŃSKIM

Wojciech Wieconkowski

 

Technika trasowego bębnienia wywodząca się z szamańskich tradycji obecnych niemal w każdym zakątku ziemi, w „zachodnim” kontekście kulturowym jest praktyką służącą poznawaniu wewnętrznych poziomów siebie. Za sprawą rytmicznych dźwięków bębna świadomość „rozluźnia się”, a w sprzyjających warunkach udaje się w podróż. Dźwięk jest wierzchowcem, a kierunek wyznacza intencja oraz szeroki kontekst punktu, w którym dana osoba się znajduje w swojej podróży przez misterium życia. Bęben to narzędzie, które pomaga usłyszeć rytm własnego serca a zatem i rytm wszechświata. Krąg bębna tak jak pomaga połączyć człowieka z samym sobą, tak również łączy ludzi wspólnym działaniem, co zawsze stanowi niezwykłe doświadczenie samo w sobie. Transowe bębnienie, może służyć nie tylko wewnętrznej podróży, wyłanianiu się wizji i pozyskiwaniu informacji, ale także jako praktyka koncentracji i wyciszenia myśli, a na poziomie fizyczny jako "kąpiel" lub masaż wibracjami emanującymi z bębna.

 

  • Wprowadzenie - kilka wskazówek technicznych
  • Otwarcie ceremonii
  • Relaksacja przy misach tybetańskich oraz innych instrumentach
  • Podróż przy bębnie
  • Integracja

 

 

Co ze sobą wziąć:

 

Należy zabrać ze sobą matę oraz koc lub inne nakrycie oraz chustę na oczy. Dodatkowo, wskazane jest wygodne ubranie.

 

Jak najlepiej się przygotować:

 

Na poziomie mentalnym najlepszym przygotowaniem jest klarowna intencja z jaką udajemy się w głębiny ludzkiej psyche. Jest to dobry temat do medytacji i gorąco polecam poświęcenie czasu na przygotowanie intencji.

Kolejna równie ważna kwestia to przygotowanie ciała... w tym celu w dzień podróży warto jeść lżejsze i prostsze posiłki (unikać ciężkich smażonych potraw, może wstrzymać się od jedzenia mięsa) oraz w miarę możliwości ograniczyć przyjmowanie używek (zwłaszcza papierosy i alkohol). Ostatni posiłek zjeść nie później niż na cztery godziny przed bębnieniem.

 

 

 


 

Wojciech Wieconkowski. Na co dzień prowadzi małą pracownię artystyczną – Metaphoric’s Tools, w której powstają bębny szamańskie, flety Indian Ameryki północnej Harfy celtyckie oraz wiele innych przedmiotów ceremonialnych. Z wykształcenia jest magistrem Etnologii. Studia te były kontynuacją wieloletnich zainteresowań ścieżkami rozwoju różnych tradycji świata, z akcentem na tradycje szamańskie. Rozwijając tę pasję miałem zaszczyt obcować i praktykować z szamanami różnych rdzennych tradycji Ameryk. Równolegle studiował niektóre z wielu tradycji wschodu starając się w praktyce zintegrować te systemy. Doświadczenia te wprowadziły go w świat terapii i pracy z dźwiękiem. Obecnie się dzielić owocami swej ścieżki i wymieniać z innymi w regularnych spotkaniach z wewnętrzną podróżą przy bębnie szamańskim, terapiach hipnozą, medytacjach i ceremoniach. Żyję tu i teraz i jest to piękne miejsce…"

02 marca 2018