03 sierpnia 2020

Wędrowna Baśniarka Aishi Ma.

 

Ludzie od zawsze gromadzili się, by słuchać baśni. Zasiadali przy ogniu i wsłuchując się w słowa przenosili się w inne światy. Sztuka opowiadania znów staje się żywa w naszym społeczeństwie, baśń niesie naukę, prastarą mądrość i głębię, której jesteśmy spragnieni w dzisiejszych czasach. Prawdy te zawsze były przekazywane przez pokolenia, aby człowiek pamiętał o tym kim jest i o tym jak żyć w harmonii na tej cudnej ziemi.

 

Moje baśnie i pieśni są ukłonem dla Wielkiej Tajemnicy, którą jesteśmy dla Nauczyciela, Sat Guru, który istnieje w Sercu wszystkiego co jest...w każdym sercu...i jest naszą najprawdziwszą esencją”.

 

 

 


 

Magda Polkowska. Autorka projektu Baśnie ludów Ziemi- opowiadaczka historii....

Pochodzi z Gdańska, ksztalciła się na wydziale antropologii i ekologii w New Jersey i Kalifornii. Opowiadaniem historii zajmuje się od " dawna niedawna". Inspiracje czerpie od starej kobiety, która mieszka w ciszy jej samej, oraz ludów wśród których przebywała ( na rezerwatach plemienia Lakotów w Południowej Dakocie, w Meksyku, w Kazachstanie, oraz stepach Południowej Syberii. W 2009 roku prowadziła niedzielne słuchowisko radiowe na falach Polskiego Radia New York, 910 AM, Baśnie Pieśni Ludów Ziemi". W ramach projektu założyła również Sacred Theater Collective, teatr który inscenizował baśnie dla dorosłych jak również dla dzieci. To mozaika głosu, tańca, ciszy, śpiewu, dźwięku tradycyjnych instrumentów, oraz odgłosów natury...

 

http://basnieludowziemi.wixsite.com/basnieludowziemi

BAŚNIE LUDÓW ZIEMI
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com