12 czerwca 2018

Ceremonia II Tytoni z Ołtarzem Półksiężyca jest Ceremonią Medycyny mającą na celu oczyszczenie i uzdrowienie. Praca, którą wykonamy, to podróż do głębi siebie dla odnalezienia swojej esencji, swojego źródła, by możliwa stała się transformacja i odnalezienie drogi do uzdrowienia. To duchowa podróż, tworząca połączenie ze Świętością.

 

Ołtarz Półksiężyca gromadzi nas przy Ogniu i przenosi nasze modlitwy dotyczące wszystkich naszych relacji otwierając nam drogę do naszego naturalnego stanu bycia w szczęściu. Nasz dziadek Tytoń otwiera każdy, ważny moment w naszej Ceremonii, wnosząc klarowność w nasze serca, myśli i słowa.

Trzykrotnie przyjmujemy Medycynę  Aguacolla i modlimy się poprzez święte Pieśni. Instrumenty krążą wokół kręgu i każdy, kto chce może dołączyć swą Pieśń dla swojego życia i dla życia innych.

Aguacolla to kaktus, który rośnie w Andach, głównie w Ekwadorze, ale również w Boliwii i w Peru. Dorasta do 6 metrów wysokości i jest nazywany San Pedro, bo otwiera bramy do raju”. Daje nam głębokie zrozumienie, siłę i ma duże właściwości antybakteryjne. Aguacolla generalnie jest Medycyną otwierająca serce. Celem rytualnego uzdrawiania jest sprawienie byśmy „zakwitli” podczas nocy, by nasza podświadomość otworzyła się, jak kwiat, podobnie jak Aguacolla zakwita nocą. I aby nasza ziemskie istnienie odnowiło połączenie z siłami Natury i Wszechświata.

 

Ceremonia II Tytoni trwa całą noc i kończy się o świcie. Jest kontynuowana w Temazcalu (Szałasie Potów), dla zakończenia procesu, ugruntowania się w naszych ciałach poprzez zanurzenie się w łonie Matki Ziemi i ponowne odrodzenie.

 

Ubieramy się tak, by zaprezentować piękno wobec Życia - kobiety długie sukienki lub spódnice dla uhonorowania żeńskiej energii, mężczyźni spodnie i koszule. Okrywamy się szalem lub ponczo pozwalając sobie na ukrycie się w kochających ramionach Matki Ziemi.

  • Przynosimy coś do siedzenia - poduszkę lub koc. Będziemy siedzieć przez całą noc więc zadbajmy o ciepło.

  • Stosujemy lekką dietę przed ceremonią i zaprzestanie jedzenia od godziny 17- stej. Dieta to picie wody, unikanie soli, cukru, ostrych przypraw, alkoholu i innych używek, oraz ciężkiego, tłustego jedzenia.

  • 5 dni przed ceremonią unikamy seksu.

  • Kobiety w ciąży do III miesiąca nie wchodzą do Temascalu. Poinformuj nas o swojej ciąży, jeśli chcesz uczestniczyć w Ceremonii II Tytoni.

  • Kobiety w czasie księżycowym/ menstruacja/ otrzymają specjalne instrukcje dotyczące tego co aktualnie dzieje się w ich ciele.

 

POINFORMUJ NAS PODCZAS REJESTRACJI CZY ZAŻYWASZ JAKIEŚ LEKI.

 

 

Odbędzie się jedna ceremonia - termin 6 sierpnia 2018.

 

Cena Ceremonii to 650 złotych. Celem rezerwacji miejsca konieczna wpłata zaliczki 200 złotych na konto podane w Cenniku. Szczegółowe informacje odnośnie ceremonii w kontakcie mailowym.

 

 

 


 

Anne-Laure Vincke. Kobieta Medycyny z Sacred Fire of Itzachilatlan. Half Moon Altar Medicine Ceremonies, Temazcals, Chanupas, Moon Pipe Ceremonies, Women Circles. Anne-Laure ma obecnie 39 lat. Urodziła się w Kanadzie, lecz dorastała w Belgii. Swoje duchowe poszukiwania rozpoczęła w wieku lat 19- stu w Azji. Wstąpiła na Ścieżkę Medycyny The Sacred Fire of Itzachilatlan 14 lat temu, mieszkając w Anglii. 11 lat temu wyruszyła do Ameryki środkowej uczyć się u źródła. Tam miała okazję do spotkania z wieloma Tradycjami i Medycynami. Przez ostatnie 7 lat, pracowała nad odtworzeniem i zintegrowaniem głównie w Europie Świętej Odwiecznej Pamięci. W jej rozumieniu wynikłym z doświadczenia, jest to podstawa prawdziwego zdrowia i dobrego życia. Jest artystą i terapeutą. Zajmuje się pracą z ciałem, energią i oddechem, pracując również w tradycji Tao. Obecnie integruje wszystkie swoje ścieżki w swojej duchowej praktyce i praktyce uzdrawiania.

 

 

CEREMonia II TYtoni
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com