18 lipca 2023

Tomás Adriano Perez.

 

Ceremonia Inipi (szałasu potu) pochodzi z tradycji rdzennych ludów Ameryki Północnej. Dla plemienia Lakota jest jedną z siedmiu świętych ceremonii, a jej korzenie sięgają tysięcy lat wstecz. Jest podstawowym rytuałem oczyszczenia, który odbywa się w „szałasie” symbolizującym łono Matki Ziemi, podczas gdy udział w niej określa się jako „ponowne narodziny.” Każda z czterech części (nazywana bramami) ma swoją symbolikę, odpowiadającą (między innymi) poszczególnym kierunkom, porom roku oraz etapom w życiu. Każda też stwarza okazję do modlitwy w szałasie wypełnionym polewanymi wodą gorącymi kamieniami, przy dźwiękach bębna i pieśni ludu Lakota.

 

Ceremonia będzie prowadzona przez wielokrotnego Tancerza Słońca i prowadzącego Vision Questy, który ma wieloletnie doświadczenie z rytuałem Inipi. 

 

W miarę możliwości, prosimy, aby kobiety wchodziły do szałasu w długich spódnicach lub sukienkach i z zakrytymi ramionami, a także o poinformowanie czy są w trakcie menstruacji.

 

 

 


 

Tomás Adriano Perez. Uzdrowiciel pochodzący z pustyni Coahuila w Meksyku. Strażnik ołtarzy hikuri (peyotl) i yopo. Wiele lat przebywał wśród ludu Wixarika (Huichol) żyjąc z nimi i pobierając nauki na temat świętych roślin. Uczeń dziadka Bolívara (lidera plemienia Piaroa z Amazonii w Wenezueli od którego otrzymał tzw błogosławieństwo na  uzdrawianie medycyną yopo. Tomás jest także nosicielem chanupy, Tancerzem Słońca i liderem wizji w krajach Ameryki Łacińskiej i Europy.

CEREMONIA INIPI (SZAŁASU POTU)
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com