02 sierpnia 2021

Renato "Jiruetiri" Gonzalez.

 

9 sierpnia 2021 godzina 22-ga po koncercie na Zielonych Kręgach.

 

Yage to święta Medycyny kolumbijskiej Amazonii, znana powszechnie jako Ayahuasca. Medycyna ta, nie bez powodu jest coraz popularniejsza na całym świecie jako remedium na schorzenia psychiczne i fizyczne. Rozprzestrzeniła się wieki temu po całym terenie Amazonii, tj. dzisiejszej Kolumbii, Peru, Ekwadorze, Boliwii oraz Brazylii. Mimo, że sama Medycyna na każdej tych ziem jest ta sama, różni się nieco w obrządkiem ceremonialnym. Zapraszamy Was, do zapoznania się z rytuałem od tysiącleci praktykowanym w Kolumbijskiej dżungli Putumayo przez lud Inga.

 

Oto co sam Renato mówi o swojej pracy:

„Nasze tradycyjne medycyny mówią o poznaniu, obfitości, uniwersalnej miłości. Przypominają nam o znaczeniu pamięci Przodków, słuchaniu historii mądrych Dziadków, którzy pamiętają jak nasze myśli powstały, jak się zdezorganizowały, ale przede wszystkim - jak je ponownie zreorganizować. Mówią także o naszym pochodzeniu, o tym kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, oraz jakie są nasze obowiązki, jako dzieci Pachamamy i Ojca Stwórcy”.

 

Ceremonię rozpoczniemy po zmroku, koło godziny 22, od dzielenia się Rape, które pozwoli na wstępne oczyszczenie ciała, serca, umysłu oraz przygotowania ich na przyjęcie Medycyny. Następnie przejdziemy do picia Yage. Ceremonia trwać będzie całą noc, w trakcie której Jituetiri będzie prowadził nas - tradycyjnymi pieśniami i instrumentami - abyśmy mogli wznieść się wysoko, zjednoczyć z Matka Ziemią, Ojcem Niebem i nami samymi. Medycynę pijemy bez ograniczeń: jeśli ktoś będzie potrzebował wypić dwa, trzy, pięć razy, tyle zostanie mu podane. 

 

Nad ranem przeprowadzona zostanie Limpia - ceremonia oczyszczania.

 

Ceremonie w prowadzeniu Jiruetiri są duchową ucztą mającą na celu uleczenie nas samych, nie tylko w indywidualnym kontekście, ale i globalnym - zespoleniu nas z Ziemią, naszymi bliskimi oraz, zapomnianą w technokratycznym pędzie Tradycją. 

 

Zalecamy poprzedzić Ceremonie kilkudniową lekką dietą opartą na warzywach oraz owocach, ubogą w produkty mleczne, mięsa wszelkiego typu oraz pokarmy i napoje kwaśne ( cytryny, pomarańcze, etc.). Ważna jest tez wstrzemięźliwość seksualna oraz abstynencja od używek takich jak alkohol czy marihuana. 

 

 W Ceremonii mogą wziąć udział zarówno osoby będące częścią Festiwalu Zielone Kręgi, jak i osoby, które przyjadą tylko na tą jedną noc. 

 

Cena Ceremonii to 700 złotych. Celem rezerwacji miejsca konieczna wpłata zaliczki 300 złotych na konto podane w Cenniku. Szczegółowe informacje odnośnie ceremonii w kontakcie mailowym oraz telefonicznym: 660664754.

 


 

Osoby przyjmujące leki neuropsychiatryczne, antydepresyjne, stymulujące oraz syntetyczne narkotyki zobowiązane są do wcześniejszego poinformowania organizatorów, tak by mogła zostać podjęta decyzja, co do ich ewentualnego udziału w Ceremonii. Dotyczy to też osób przyjmujących takie leki do pół roku przed datą warsztatów.

 


 

Renato "Jiruetiri" Gonzalez. Curandero z wieloletnim doświadczeniem, uczeń Taity Erensto Evajuanoy z rezerwatu Indian Inga w Osococha, Putumayo Medio, skąd też pochodzi sama medycyna Yage. Jest człowiekiem Koki i Tytoniu, w tradycji ludu Huitoto, skąd pochodzi jego dziadek Rodolfo Giagrekudo przewodniczący społeczności Huitoto. Od dwunastego roku życia Renato kroczy Czerwoną Ścieżka, na którą wprowadzili go abuelos z Ekwadoru, zapoznając z tajnikami Temazcalu oraz Ceremonii Czterech Tytonii.

 

CEREMonia medycyny dżungli
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com