21 czerwca 2022

Grupa Kayatibu.

 

6 sierpnia 2023 godzina 22-ga po koncercie na Zielonych Kręgach.

 

Medycyna NIXI PAE (babcia-Vine-herbata), to tradycyjny napar stosowany u niektórych plemion z północno-zachodniej Amazonii. 

Dla pierwotnych plemion roślina ta jest świętym lekarstwem duchowym, które ma moc ukazania nam prawdy o naszym istnieniu. Zapewnia silne oczyszczenie na poziomie fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Pomaga zobaczyć i postrzegać życie z nowej perspektywy. Przywraca kontakt z emocjami, dzięki czemu możemy bardziej autentycznie przeżywać nasze relacje z samym sobą i z innymi. 

 

Tradycyjnie w ceremoniach  Huni Kuin bierze udział cała społeczność lub rodzina. Oznacza to, że często ceremonie te są bardzo liczne- nawet do 50 osób.

 

Ceremonia zaczyna się około 23:00 i kończy o wschodzie słońca, około 6-7 rano. W Ceremonii użyte będą: Nixi Pae (babcia-Vine-herbata), Rapé-tytoń, krople do oczu Sanaga. 

 

Herbata podawana jest trzy razy. Po pierwszym podaniu grupa Kayatibu dzielić się będzie swymi pieśniami. To czas, by siedząc spokojnie skupić się na swojej pracy i uzdrawianiu. Po drugim podaniu zaproszeni jesteśmy do otwarcia się na muzykę i pieśni Huni Kuin, skorzystania z grzechotek, włączenia się do Ceremonii z własną pieśnią lub tańcem. W tej części Ceremonii jest bardzo silna energia. Trzecie podanie, to integracja i otwarcie się na Familię poprzez dzielenie się pieśniami. W tradycji brazylijskiej zachęca się do jak najdłuższego trwania Ceremonii.

 

Leki przeciwdepresyjne „SSRI” nie mają dobrego związku z medycyną. Osoby przyjmujące leki MUSZĄ informować nas o lekach i dawkowaniu. 

 

W Ceremonii mogą wziąć udział zarówno osoby będące częścią Festiwalu Zielone Kręgi, jak i osoby, które przyjadą tylko na tą jedną noc. Należy zabrać wygodne, luźne ubranie, śpiwór, matę i ew. poduszkę do leżenia.

 

Cena Ceremonii to 900 złotych. Celem rezerwacji miejsca konieczna wpłata zaliczki 400 złotych na konto podane w Cenniku. Szczegółowe informacje odnośnie ceremonii w kontakcie mailowym oraz telefonicznym: 660664754. Mariola Floreska

 

 

 


 

Grupa Kayatibu z Jordao, Akr - Brazylia. Grupa Kayatibu została utworzona przez kilku młodych rdzennych mieszkańców Huni Kuin. W 2013 roku przenieśli się oni z Aldeias, wioski położonej głęboko w dżungli do gminy Jordao - małej społeczności we wnętrzu Akki. Zamierzali nauczyć się języka portugalskiego, studiować i zdobyć edukację, by móc skutecznie  walczyć o prawa tubylców. Bronić się przed tymi, którzy najeżdżają  ich ziemie, ścinają drzewa i zabijają ich ludzi. W Jordao, po raz pierwszy zetknęli się z Ceremoniami, instrumentami muzycznymi i  pieśniami medycyny - modlitwami  przodków. Obecnie  przekazują tę muzykę dzieciom, które tam mieszkają. Dbają o to, aby miały one szansę poznać swoją kulturę i utrzymywać ją  przy życiu. Podczas podróży po Europie członkowie Kayatibu zamierzają dzielić się swoimi modlitwami, ceremonią Nixi Pae, pieśniami i tańcami oraz plemienną sztuką malowania ciała. 

CEREMONIA medycyny dżungli NIXI PAE
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com