03 lipca 2024

Kana Bane.

 

9.08.2024 godz 23.00 po koncercie - OTORONGO.

 

Nixi Pae to medycyna naturalna wywodząca się z amazońskich dżungli. To dar od Pachamamy, matki ziemi, rozszerzający naszą świadomość. Etnoterapia to połączenie starożytnej  medycyny amazońskich dżungli  z tradycyjnym szamanizmem i zachodnimi technikami psychoterapii. Pomaga zobaczyć i postrzegać życie z nowej perspektywy. Przywraca kontakt z emocjami, dzięki czemu możemy bardziej autentycznie przeżywać nasze relacje z samym sobą i z innymi. Jest to proces oczyszczenia fizycznego i psychicznego. Proces ponownego połączenia z naszą prawdziwą naturą. Często oferuje wizje i wglądy w światy duchów przyrody i inne energetyczne przestrzenie. Tradycyjnie w ceremoniach  Huni Kuin bierze udział cała społeczność lub rodzina. Oznacza to, że często ceremonie te są bardzo liczne- nawet do 50 osób.

 

Ceremonia zaczyna się około 23:00 i kończy o wschodzie słońca, około 6-7 rano. W Ceremonii użyte będą: Nixie Pae (babcia-Vine-herbata), Rapé-tytoń, krople do oczu Sanaga. Herbata podawana jest trzy razy. Po pierwszym podaniu Kana Bane dzielić się będzie swymi pieśniami. To czas, by siedząc spokojnie skupić się na swojej pracy i uzdrawianiu. Po drugim podaniu zaproszeni jesteśmy do otwarcia się na muzykę i pieśni Huni Kuin, skorzystania z grzechotek, włączenia się do Ceremonii z własną pieśnią lub tańcem. W tej części Ceremonii jest bardzo silna energia. Trzecie podanie, to integracja i otwarcie się na Familię poprzez dzielenie się pieśniami. W tradycji brazylijskiej zachęca się do jak najdłuższego trwania Ceremonii.

 

Leki przeciwdepresyjne „SSRI” nie mają dobrego związku z medycyną. Osoby przyjmujące te leki MUSZĄ informować nas o lekach i dawkowaniu.

 

W Ceremonii mogą wziąć udział zarówno osoby będące częścią Festiwalu Zielone Kręgi, jak i osoby, które przyjadą tylko na tą jedną noc.

 

Cena Ceremonii to 1000 złotych. Należy zabrać wygodne, luźne ubranie, śpiwór, matę i ew. poduszkę do leżenia. Celem rezerwacji miejsca konieczna wpłata zaliczki 500 złotych na konto podane w Cenniku. Szczegółowe informacje odnośnie ceremonii w kontakcie mailowym oraz telefonicznym: 660664754

 

Zalecana dieta:

Minimum 3 dni przed Ceremonią unikamy takich produktów jak: cukier,sól, czerwone mięso, wieprzowina, owoce cytrusowe, czosnek i cebula, papryka, chilli, pikantne przyprawy, pomidory, mleko, fasola, bób, duże ilości orzechów, duża ilość kakao. Alkohol (co najmniej 1 tydzień przed kręgiem), Produkty fermentowane, takie jak sos sojowy, sfermentowane tofu i kapusta kiszona.

 

 


 

Kana Bane. Urodzony w stanie Acre w Brazylii Cacique Kana Bane Inu Bake Huni Kuin od najmłodszych lat pragnął poznawać starożytną mądrość swego ludu. „Kana” jest jak błyskawica, a „ Bane” oznacza coś, co się trzęsie. Od dziecka lubił słuchać historii i wiedzy od Przywódców i Szamanów. Dorastając, spędzał czas na poznawaniu leków roślinnych, tradycji, rytuałów i specjalnych pieśni w swoim własnym języku, Hãtxa Kuin. Dziś dzieli się medycyną swego plemienia  ze światem.

 

Rafa Camargo. Jest dwujęzycznym zawodowym fotografem, filmowcem, joginem, opiekunem domu modlitw @aldeiamontanhasagrada w Brazylii. Założyciel produkcji @hauxfilm, która poprzez zdjęcia i filmy pokazuje tajemnice i piękno Amazonii w celu ochrony lasów, ludzi i kultury. Rafa blisko współpracuje z rdzennymi mieszkańcami Acrei przy różnych projektach realizowanych w wioskach, w tym podczas podróży krajowych i międzynarodowych.

 

Sam. Kobieta medycyny skierowana przez Wielkiego Ducha, do służby Matce Ziemi. Rozczarowana karierą finansową, siedem lat temu wyruszyła w transformacyjną podróż, która zaprowadziła ją  do brazylijskiej Amazonii. Spotkania z rdzennymi plemionami głęboko zmieniły kierunek jej życia. Starożytna mądrość i głębokie połączenie z ziemią obudziły w Sam powołanie. Dziś dzieli się tą mądrością i doświadczeniem   z szerokim światem.

CEREMONIA NIXIE PAE
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com