24 maja 2018

Sanken Tsoma

 

Rapé (wymawiamy Hapee) jest Świętą Rośliną Mocy służącą głębokiemu uzdrawianiu i oczyszczaniu, która przez wieki używana była przez plemiona Brazylii  takie jak, Huni Kuin, Yawanawa and Nukini. Rapé jest drobnoziarnistą substancją składająca się ze zmielonego Mapacho (tytoniu) zmieszanego z różnymi Roślinami Medycyny. Substancję tą podaje się poprzez wdmuchiwanie do nosa za pomocą Tepi (rurki z bambusa lub drewna). Rytuał oczyszcza fizycznie i energetycznie, uzdrawia, otwiera serce i umysł, zwiększa uważność i świadomość oraz koncentrację. Często stosowany jest przed medytacją lub Ceremonią Medycyny.

 

Ceremonia Rapé podzielona będzie na trzy części : Duch - Ciało - Serce. W każdej z nich podawane będzie Rapé odpowiednio dostosowane do tematu. Trzy różne rodzaje Rapé, które będą użyte w trakcie ceremonii są bardzo silne, intensywne i głęboko czyszczące. Pomiędzy dzieleniem się Rapé będzie też czas na medytację. Energia  uczestników zostanie oczyszczona i skoncentrowana. Z ciała usunięte zostaną blokady. Czakra serca zostanie otwarta na miłość, tak by mogła ona płynąć i samodzielnie uzdrawiać cały organizm.

 

Duch Rapé w trakcie ceremonii prowadzony będzie przez Modlitwy i Icaros – uzdrawiające pieśni plemienia Shipibo-Conibo. Energetyczne oczyszczanie ciała poprzez ręce usunie z uczestników “Hacon mabo niwebo” (“złe powietrze” / złe energie) . Będą też użyte inne techniki takie jak: Mesa (Torba Medycyny Inków) lub tytoń Mapacho w formie do palenia.

 

Korzystnie jest wstrzymać się od jedzenia 5 godzin przed Ceremonią.

W indywidualnych przypadkach mogą zdarzyć się wymioty.

 

Ceremonia potrwa około 5 godzin

Odbędzie się jedna ceremonia - termin 9 sierpnia 2018.

 

Cena Ceremonii to 200 złotych. Celem rezerwacji miejsca konieczna wpłata zaliczki 50 złotych na konto podane w Cenniku. Szczegółowe informacje odnośnie ceremonii w kontakcie mailowym.

 

 


 

Sanken Tsoma (Markus). Urodzony w 1979 w Niemczech, pracował intensywnie i regularnie przez kilkanaście lat z różnymi rodzajami Roślin Medycyny i wieloma szamańskimi technikami. Brał udział w wielu dietach z Roślinami prowadzonych przez nauczycieli z Amazonii i Europy. Ze swoją partnerką Metsa Yaka, od 2014 roku organizuje odosobnienia Medycyny w różnych krajach Europy. Nauczyciele od których otrzymał inicjację pochodzą z linii Shipibo Maestro Inkanima z Peru i Q’ero - Inka uzdrowiciel Don Eduardo Chura Apaza z Peruwiańskich Andów. Po otrzymaniu oficjalnego imienia na Ścieżce Medycyny od swojego nauczyciela Inkanimy w 2017roku, Sanken Tsoma dostał zezwolenie na uzdrawianie i szerzenie wiedzy na całym świecie. Od 2017 roku mieszka w Andaluzji w Hiszpanii, gdzie kontynuuje zgłębianie wiedzy o roślinach.

CEREMonia RAPE
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com