16 lipca 2020

Michał Zelenibore.

 

Heyoka - Naturalna Muzyczność, czyli warsztaty z pogranicza teatru, muzyki i uważności (mindfulness).

Heyoka jest rodzajem świętego klauna w kulturze ludu Lakota na Wielkich Równinach Ameryki Północnej. Heyoka jest kontrarystą, dowcipnisiem i satyrykiem, który mówi, porusza się i reaguje w sposób odwrotny do otaczających go ludzi.

 

Heyoka ma naturę odwróconą. Przejawia się to w tym, że robi rzeczy odwrotnie lub niekonwencjonalnie - jeździ konno do tyłu, nosi ubranie odwrócone na lewą stronę lub mówi od tyłu.

 

Heyoka działa zarówno jako zwierciadło, jak i nauczyciel, wykorzystując ekstremalne zachowania do odzwierciedlania innych i zmuszając ich do zbadania własnych wątpliwości, lęków, nienawiści i słabości. Prowokuje śmiech w sytuacjach rozpaczy i wywołuje chaos, gdy ludzie czują się samozadowoleni i nadmiernie bezpieczni, aby powstrzymać ich przed zbyt poważnym traktowaniem siebie.

 

Naturalna Muzyczność - Kiedy pozwalam sobie na swobodne podążanie za wewnętrzną melodią i rytmem, entuzjazmem i kreatywnością, będąc jednocześnie obserwatorem całej sytuacji, otwiera się przestrzeń nieznanego, z której wyłaniają się dźwięki i harmonie wibrujące radością istnienia i czystej obecności.

 

Podczas warsztatów stworzymy jedyny i niepowtarzalny na skalę wszechświata spektakl który wyreżyseruje się sam poprzez zestrojenie naszych serc i otwarcie ich na improwizacja i spontaniczność, przepływ, zmianę i wartki nurt życia.

 

Zapraszam. Niech wydarzy się coś nieoczekiwanego!!!

 

 

 

 


 

Michał Zelenibore. Artysta Serca, muzyk, współzałożyciel i twórca autorskich kompozycji zespołu "Annutara", multiinstrumentalista najbardziej oddany gitarze klasycznej, kompozytor, aktor teatrów niezależnych, podróżnik. Owocami jego twórczości są płyty nagrane z zespołem "Annutara", "Laboratorium Pieśni", muzyka filmowa i teatralna oraz autorska płyta "Joy Of Life" wydana w sierpniu 2019.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=sNN5aU8Gd0Y

https://zelenibore.bandcamp.com/releases

https://www.facebook.com/Zelenibore

 

heyoka - naturalna muzyczność 
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com