23 lipca 2020

Paulina Szczęsna.

 

“There's always a story. It's all stories, really. The sun coming up every day is a story. Everything's got a story in it. Change the story, change the world.”

― Terry Pratchett, A Hat Full of Sky

 

Te warsztaty to podróż do podświadomości. Ciało opowie swoje historie, ujawni tematy, z którymi się mierzy. Korzystając z narzędzi teatralnych i performatywnych obudzimy nasze śniące ciała. Zapraszam Was na prowadzoną improwizację. Będzie to swego rodzaju rytuał, w trakcie którego pozwolimy ciału poruszać się bez oczekiwań i krytyki. 

 

To, co jest ważne, to stan wolności, zaufanie i wsłuchanie w wewnętrzny głos.

 

Fascynuje mnie różnorodność i autentyczność. Widzę ulotne piękno w "tu i teraz" i w taką podróż chcę zabrać Was.

 

Wyłączcie myślenie, włączcie czucie i pozwólcie poprowadzić się dalej.

 

 

 


 

Paulina Szczęsna. Aktorka, performerka, instruktorka teatralna. Zajmuję się przede wszystkim teatrem ruchu i performansem. Przez kilka lat była aktorką w zespole Teatru Warszawskiego Centrum Pantomimy. Ich spektakle były wystawiane na scenach Teatru Dramatycznego w Warszawie. Ukończyła kulturoznawstwo na UKSW, a w 2019 dwuletnie studia "Devised Theatre and Performance" w LISPA/ arthaus.berlin w Berlinie. W 2018 stworzyła swój pierwszy perfromance "In between". Działa jako instruktorka teatralna i coach aktorski. Głównie skupia się na improwizacji, "embodiement" i autentyczności. Przygotowuje również ruch sceniczny. W 2018 roku poprowadziła laboratorium ruchowe wokół twórczości Hanocha Levina w teatrze Clipa w Tel Avivie. Obecnie zaangażowana w działania performatywne z Performance Collective Kitchen Rave. Mieszka tu i tam, ale głównie w Berlinie.

 

https://paulinaszczesna.wixsite.com/website-1  

 

historie zapisane w ciele - improwizacja
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com