27 lipca 2019

Agata Sztukowska

 

Zapraszam dzieci małe i duże na kreatywne zajęcia uważności z elementami Jogi. Kreatywność jest naturalną cechą człowieka, która z biegiem czasu zanika ponieważ wychowujemy się w systemie oceniania „dobrze-źle”. Na spotkaniach dzieci będą mogły zapomnieć o błędach – spontanicznie będą mogły tworzyć, poruszać się i wypowiadać. Będą miały możliwość, aby wykorzystać swoje umiejętności, cechy oraz wyobraźnię w jaki sposób zechcą, przez co będą współtworzyć zajęcia na przykład poprzez przedstawianie ciałem własnej wersji kota, bądź innego zwierzęcia.

 

Elementy jakie pojawią się podczas zajęć to zabawa w ruchu i tańcu oraz integracja i poznawanie siebie nawzajem, poznawanie nowych przyjaciół. Planowane są wygłupy i relaksacja. Będziemy imitować pozycje jogi, wymyślać własne interpretacje pozycji, nie zabraknie też ćwiczeń oddechowych, które pomogą skupić się, wyostrzyć zmysły i rozpoznawać własne emocje. 

 

 

 


 

Agata Sztukowska. Z wykształcenia jestem nauczycielką języka francuskiego i angielskiego, zafascynowaną tym w jaki sposób zachodzą procesy uczenia się u ludzi. Aktualnie pracuję jako trenerka językowa i animatorka jogi dla dzieci. W pracy z dziećmi i dorosłymi inspiruję się teorią inteligencji wielorakich. Nasza inteligencja jest bardziej dynamiczna i wielopłaszczyznowa niż nam się wydaje, a jej źródłem nie jest tylko genetyka. Wszyscy operujemy pełnym zestawem (minimalnie) 8 inteligencji – czyni to nas kreatywnymi istotami. W klasycznym systemie nauczania siedzimy w szkolnych ławkach i korzystamy jedynie z dwóch typów inteligencji: językowej i matematyczno-logicznej. Dając się ponieść ruchowi, dźwiękowi i używając zmysłów możemy nie tylko szybciej się uczyć ale przede wszystkim stajemy się bardziej entuzjastyczni do wszelkich zmian jakie w nas zachodzą. Zależy mi aby naturalne umiejętności i kreatywność naszych dzieci nie zanikały tylko były rozwijane, po to aby potrafiły jasno się wyrażać, rozumieć emocje swoje i innych oraz wzmacniać kontakt z własnym ciałem.

 

joga dla dzieci
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com