08 czerwca 2022

Mariana Root.

 

Koncert Mariany to doświadczenie przebudzenia zmysłów i inspiracji. Mariana bardzo szybko wywołuje silny oddźwięk w słuchających ją osobach poprzez użycie całej skali swojego wibrującego głosu podobnego do ptasich treli oraz używając wielu różnych instrumentów. Kreuje atmosferę zabierając Nas w pełen intymności i introspekcji  świat Żywiołów, Piękna , Natury, Ducha i pozwalając, by rytm i melodia głęboko wniknęły do naszych Serc. Przeplatając tradycję portugalską z andyjską tworzy niepowtarzalną kombinację dźwięków zarówno spełniających rolę Modlitwy jak i będących Medycyną.

 

 

 


 

Mariana Root. Pochodzi z Portugalii. Dedykowała swoje życie dźwiękom i kreowaniu muzyki. Jej głos zabiera Nas w podróż, gdzie inspiracją dla dźwięków jest Natura i świadomość bycia Naturą. Dzięki silnym portugalskim korzeniom gra na kwadratowym bębnie “Adufe”. Jej inspiracją są też dawne pieśni z rejonu Lusitanii. Te tradycyjne melodie łączy w unikalny sposób z tradycją rdzennych mieszkańców Ameryki Południowej, z którymi mieszkała przeszło dwa lata w dżungli amazońskiej i Sacred Valley w Peru, ucząc się tradycyjnego sposobu uzdrawiania poprzez dźwięki, zgłębiając sztukę śpiewu w Qeuchua, dawnym języku Ameryki Południowej, grając Charango i nawiązując relacje z tamtejszą ludnością, naturą i wiedzą.

Poprzez swoje koncerty i warsztaty stara się pomóc innym odnaleźć relacje z głosem i ekspresją poprzez głos. Uważa, że Śpiew jest Medycyną dla wszystkich Serc.

Mariana dawała koncerty w teatrach, kościołach, studiach tańca i jogi, na festiwalach i zgromadzeniach na całym świecie.

 

Radość dziecka połączona z głębią i mądrością dorosłej kobiety”

Journey to the ROOTS OF liFe
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com