07 lipca 2021

Lydie Kotlinski, Łontanara.

 

Łontanara jest żeńskim chórem wokalnym śpiewając a capella. Jego repertuar składa się przede wszystkim z tradycyjnych śpiewów zachodnioafrykańskich (Ghana, Kongo, Senegal, Mali…), południowoafrykańskich oraz kilku własnych aranżacji gospelu.

 

Chór śpiewa pod dyrekcją Pani Lydie Kotlinski, wokalistki i formatorki, która praktykuje ten repertuar i jego nauczanie od 17-tu lat. 

 

Łontanara został powołany do życia przed czterema laty podczas Dni Pokoju w Dąbrówce, jako owoc warsztatów śpiewów afrykańskich. Początkowo w jego skład wchodziły  trzy kobiety, mieszkanki Dąbrówki i prowadząca. Wkrótce chór migruje do PMDK w Lubartowie, gdzie do dziś odbywają się cotygodniowe próby a jego liczba aktywnych członków wzrasta do 12-tu osób. 

 

 

 


 

Lydie Charlotte Kotlinski. Ukończyła studia  śpiewu klasycznego w konserwatorium w Wersalu, jazz polifoniczny pod okiem Christiane Legrand w renomowanej szkole CIM oraz teorię muzyki i harmonii w paryskiej American School of Modern Music. Od 2002 do 2010 roku prowadzi regularnie warsztaty gospelowe w gimnazjach i szkołach podstawowych w regionie Jest współtwórczynią grupy Les Tissages d’étoiles, żeńskiego trio wokalnego muzyki gospel, afro-amerykańskiej i afrykańskiej. 

Chór Afro-Polski Łontanara prowadzi od października 2011r. 

KONCERT muzyki afrykańskiej
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com