18 czerwca 2022

Giovanny Laguado i Aynimay.

 

Płyń z dźwiękami i melodiami naszych przodków. Twórczość Giovanny'ego to symbioza wielu nurtów kulturowych z własnym instrumentarium i wykorzystaniem technik elektronicznych. Wielowarstwowy charakter i dialog tradycji z osobistą inwencją kompozytora nadaje tej muzyce autentyczny i rozpoznawalny dźwięk.

 

 

 


 

Giovanny Laguado. Profesjonalny muzyk z Kolumbii kompozytor, performer, wykładowca, multiinstrumentalista. Potomek rdzennych plemion Guane i Bari z regionu na północny wschód od Kolumbii, który odświeża i reinterpretuje dźwięki i melodie swoich przodków. Twórca własnego stylu Native Wave, który można zaliczyć do gatunku World Music. Jego twórczość charakteryzuje wszechstronność, organiczność, płynność i dynamika. Wykorzystuje rodzime instrumenty dęte z Ameryki Południowej i Północnej (Quena, Pan Flute, Zamponia, Native American Flutes) w kreatywnym połączeniu z perkusją, gitarą i głosem oraz nowoczesne technologie.

 

Aynimay. Terapeutka, malarka, poetka i artystka. Poprzez taniec, ruch, oddech i dźwięk łączy światy logiczne i intuicyjne. Kobieta Medycyny, krocząca ścieżką dynamicznej równowagi.

 

Facebook: www.facebook.com/giovannylaguado

Youtube channel: www.youtube.com/user/GIOVANNYLAGUADO

Spotify: https://open.spotify.com/artist/7CkH4tb6C1iEd8ssIELzY7

Web page: www.giovannylaguado.fr

KONCERT native wave
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com