22 lutego 2018

Podczas tego spotkanie Tata Pedro Cruz i Nana Marina, przedstawiciele tradycji Tz’utujil wprowadzą nas w wizję świata i wszechświata wg. Majów ich plemienia. Dowiemy się o znaczeniu żywiołów, kierunków i rytuałów w utrzymaniu równowagi w tradycyjnych społecznościach. Opowiedzą o majańskiej rachubie czasu, szczególnej relacji z ogniem, przyrodą i o zabiegach stosowanych w ich plemieniu dla zdrowia ciała, umysłu i ducha.

 

 

 


 

Tata Pedro Cruz. Jeden z niewielu jeszcze żyjących członków rady majańskiej starszyzny Tz'utujil znad jeziora Atitlan w Gwatemali. Ajg'Ij - przewodnik duchowy oraz Ambasador Światowego Pokoju na 2005 rok. Pełni funkcję Strażnika Dnia Majańskiego Kalendarza. Od Rady Starszyzny otrzymał tytuł K'U'XYA, co oznacza Serce Świętego Jeziora Atitlan". Lider ceremonialny i uzdrowiciel. 

 

Nana Marina Cruz. Majańska uzdrowicielka z plemienia Tz'utujil. Duchowa przewodniczka starych tradycji. Przewodnicząca ceremonii ognia, kakao, tytonii, majańskich szałasów potu. Nauczycielka rdzennych języków majańskich. Terapeutka naturalnymi metodami ludowymi. Córka Taty Pedro Cruz'a, uznanego przewodnika duchowego Tz'utujil.

KOSMOWIZJA TRADYCJI MAJÓW Tz’utujil
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com