08 lipca 2019

Aleksandra Kapella

 

Krąg Kobiet Moja Krew – Moja Moc oraz Rytuał Składania Krwi Księżycowej do Ziemi.

 

10:00-13:00 Krąg Kobiet: Moja Krew- Moja Moc

15:00 -18:00 Krąg Kobiet oraz Rytuał Składania Krwi Księżycowej do Ziemi.

 

Dawniej Kobiety czuły jak wielką mają moc i jak bezcenna jest ich krew menstruacyjna. Wiele starożytnych kultur używało jej podczas rytuałów oraz codziennych praktyk będących wyrazem dbania o relację z Ziemią.

 

Moją intencją jest tworzenie przestrzeni dla Kobiet, w których możemy przypomnieć sobie pradawną wiedzę, nawiązać głęboki kontakt z ciałem i z Ziemią – Matką wszystkich ludzi i źródłem żeńskiej energii twórczej.

 

Gdy miałam 20 lat moja mama opowiedziała mi o mojej babce – bajarce, która uzdrawiała i czarowała używając krwi menstruacyjnej. Wówczas zrozumiałam dlaczego temat seksualności, cykliczności i miesiączki zawsze bardzo mocno mnie dotykał. Gdy zaczęłam iść ścieżką Roślin - Nauczycieli, mądrość mojego ciała zaczęła się budzić i rok za rokiem odpamiętywałam dawną wiedzę kobiet.

 

Udział w licznych sesjach uzdrawiania seksualnego i praktykach tantrycznych pomógł mi objąć moją kobiecość jeszcze głębiej.Równolegle obserwowałam moją cykliczność i miesiączkę. Gdy zaczęłam składać moją krew księżycową do Ziemi wraz z modlitwami, pojawiły się Kobiety Medycyny, które także to robią i zaczęły dzielić się ze mną swoim doświadczeniem i prastarą wiedzą.

 

Dziś czuję całą sobą, że każda kobieta na tej Ziemi ma w swoim ciele skarbnicę informacji o sobie i swoich potrzebach. Każda Kobieta może połączyć się z wiedzą o dawnych rytuałach, dziś nazywanych "magicznymi" a kiedyś należącymi do codziennych praktyk każdej Kobiety. Pragnę zaprosić Cię Siostro do Kręgu MOJA KREW – MOJA MOC oraz na Rytuał składania krwi księżycowej do Ziemi.

 

Wraz z Tobą, pragnę stworzyć przestrzeń równości, akceptacji i obecności, byśmy mogły podzielić się doświadczeniem relacji z Krwią Księżycową i jej właściwościami.

 

Razem możemy utkać przestrzeń, w której narodzi się to, co może okazać się dla Ciebie miejscem spotkania z sobą prawdziwą, miejscem rodzącym pytania, które potrzebujesz zadać, miejscem pełnym odpowiedzi, które pragniesz przekazać lub uzyskać.

 

Podczas Kręgu towarzyszyć nam będą zapachy ziół, pieśni i karty. Zapraszam do przyniesienia przedmiotu, który czujesz, że chciałabyś umieścić na wspólnym ołtarzu.

 

 

 


 

Aleksandra Kapella. Artystka, arteterapeutka, studentka Psychoterapii Gestalt. Propagatorka Sztuki Intencyjnej i Intuicujnej. Założycielka JONIWERSUM – przestrzeni dla Kobiet pragnących manifestować swoją kreatywną Moc świadomie, w połączeniu z energią seksualną i wewnętrzną mądrością. Od wielu lat na ścieżce Roślin - Nauczycieli, podąża za ekscytacją i entuzjazmem, które czuje w ciele. Kocha ceremonie, ekspresje w nagiej prawdzie, pradawną wiedzę i poczucie humoru we wszystkich przejawach. Jest inicjatorką Kręgów Medycyny Pieśni – spotkań manifestacji intencji i nauki zawiadywania energią przy pomocy pieśni wielu tradycji. Prowadzi tematyczne i otwarte kręgi kobiet oraz różnorodne warsztaty artystyczne. Jej główne cele to: OTWARTOŚĆ - EKSPRESJA - TRANSFORMACJA. W wolnym czasie, wraz z partnerem, współtworzy pracownię Metaphoric Tools, tworząc Grzechotki Ceremonialne i narzędzia Medycyny. Wraz z przyjaciółmi, kreuje świat świadomych relacji w Fundacji Ogród Kreacji w Gdyni.

Grupa Joniwersum: https://www.facebook.com/groups/joniwersum

Krąg Medycyny Pieśni: https://www.facebook.com/groups/kragmedycynypiesni/

 

krąg kobiet
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com