07 lipca 2019

Ania Buczek i Filip Filipiuk z „Pieśni Znalezionych w Sercu“, Aleksandra Kapella

 

W tym kręgu, przy ogniu wzniecimy wspólnie energię trzech pieśni i popłyniemy z nimi wspólnie na falach ich wibracji wspieranej intencją. Pieśni i muzyka mocy od niepamiętnych czasów spełniają w ludzkim życiu rolę lekarstwa dla duszy i ciała. Mantry, modlitwy i pieśni tego rodzaju były i są śpiewane z intencją oczyszczenia ciała i duszy z ociężałości, choroby, a także z intencją transformacji przeszkadzających myśli oraz emocji – lęku, poczucia winy, smutku, bezsilności, gniewu, rozpaczy – w emocje pozytywne : radość, zaufanie, spokój, miłość i przywrócenia w ten sposób stanu równowagi na każdym poziomie ludzkiego istnienia.

 

Pieśni mocy od wieków są śpiewane w celu przywołania równowagi żywiołów w naturze, żywiołów, z których powstała ludzka istota. Dzięki mocy intencji, słów oraz wibracji pochodzącej z naszego serca mamy możliwość samouzdrawiania lub uzdrawiania innych używając muzyki jako bezcennego narzędzia, którym zostaliśmy obdarowani. Balansując żywioły i energie wewnątrz naszego istnienia wzmacniamy kontakt z samymi sobą, z najczystszą i prawdziwą formą naszej natury, co możemy dostrzec poprzez wyostrzoną intuicje, spokój wewnętrzny, głębokie poczucie jedności ze sobą, z innymi ludźmi, ze światem minerałów, roślin, zwierząt, z natura w każdym jej aspekcie. Poczucie separacji zanika, co jest szczególnie odczuwalne kiedy śpiewamy w grupie, łącząc nasze prośby, podziękowania i emocje z życzeniami i intencjami innych członków rodziny ludzkiej.. Dzięki pieśniom mocy możemy przywołać duchy naszych przodków, moce ochronne, przewodników, duchy zwierząt, anioły...

 

Wiele z tych pieśni zawiera intencje wdzięczności dla Matki Natury : Ognia, Ziemi, Wody, Powietrza, Nieba, Gwiazd, Księżyca, Roślin, Zwierząt i Życia, co przypomina nam, ze jesteśmy nieustannie połączeni ze wszystkim, co istnieje w niekończącym się tańcu Wszechświata. Wdzięczność otwiera nasze serca i pomaga nam wspiąć się wyżej, na kolejny poziom spirali naszej świadomości. W ten sposób pieśni pochodzące z poziomu serca staja się narzędziem duchowego rozwoju, narzędziem transformacji, narzędziem budzącym świadomość, oczyszczającym podświadomość, stają się łącznikiem z naszą czystą, niezniszczalną naturą, z Wszechświatem, z nieskończonością niemożliwą do zrozumienia ludzkim umysłem, z głębokim sensem naszego istnienia. Pieśni serca są nośnikiem znanych naszym przodkom prawd i mądrości, które zostały zapomniane, lub zepchnięte na margines przez trendy współczesnej cywilizacji. Dzięki intencjom, wibracji muzyki oraz informacji przekazywanej poprzez słowa powraca do nas wiedza zapisana w naszych genach, wiedza naszych przodków dotycząca porządku Wszechświata, ludzkiej w nim roli i odpowiedzialności. Pieśni mocy niosą niezwykłe pokłady miłości, radości, nadziei, światła, przestrzeni, są wsparciem dla ducha i ciała. Są łącznikiem z boskim i ziemskim pierwiastkiem. Przypominają nam, ze nasze życie i nasze serca istnieją pomiędzy Ziemią a Niebem, zawierają w sobie uzupełniające się i wspierające energie. Pieśni mocy uruchamiają w ciele wibracje, które zapraszają do tańca, do radosnej ekspresji energii istnienia pochodzącej od miłości. Dzięki tym wibracjom wspierają działanie rożnego rodzaju terapii, są priorytetowym elementem pracy z użyciem roślin – nauczycieli oraz towarzyszą wszelkiego rodzaju ceremoniom mającym na celu przywrócenie naturalnego porządku w naszym personalnym mikro oraz nieskończonym makro –kosmosie. Jesteśmy zaszczyceni możliwością kontynuowania tej pięknej i jakże ważnej dla gatunku ludzkiego tradycji.

 


 

Ania Buczek. Jestem Mamą Gabrysia i Maji, w dziesiątym roku życia zaczęłam grać na gitarze. Zajmuję się rzemiosłem artystycznym, maluję obrazy i ozdabiam przedmioty użytkowe. W 2016 roku zaczęłam pracować z roślinami mocy i odkryłam pieśni medycyny dla siebie. Mieszkam w małej wioseczce na Pogórzu Izerskim, tu pogłębiam swoją relacje z Matką Naturą. Śpiewam, gram na gitarze, grzechotce i bębnie.

 

Filip Filipiuk. Głos, gitara, klarnet, flety, grzechotka, melodika, bęben, koncha. Jestem artystą - muzykiem, poetą, wizjonerem, ojcem Jasia.Jestem na ścieżce serca, od 25 ciu lat praktykuje buddyzm tybetański. Praktykuje również Qi-gong.Od siedmiu lat pracuje z metodami szamańskimi tradycji Północnej i Południowej Ameryki i ze Świętymi Roślinami.W maju 2019 ukończyłem Vision Quest (4,7,9,13 dni) Prowadzę regularne Szałasu Potu na co otrzymałem błogosławieństwo od Carmen Vicente – medicine woman z Ekwadoru, liderki Vision Quest, dzierżycielki tradycji ludów pierwotnych Ameryk, artystki Ołtarzy, performerki, poetki, prowadzącej Night Dance, Sun Dance i Spirit Dance.Jestem dzierżycielem Świętej Fajki – Channupy. Mieszkam w Izerach gdzie prowadzę Izerski Krąg Męski, buduje Eko-bajkę „Świecie Nasz“ i kocham to miejsce. Śpiewam, gram na gitarze, klarnecie, saxofonie, fletach, melodice, bębnie.

 

 

KRĄG MEDYCYNY PIEŚNI 
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com