05 maja 2018

Simeth Maya - Balam Ixchel (Majańska Uzdrowicielka z Meksyku, Palenque)

 

Iximché i Kakao to święte rośliny Majów, wykorzystywane na wiele różnych sposobów. Kakao było używane podczas obrzędów ceremonialnych oraz w codziennym życiu, funkcjonowało również jako jednostka monetarna. Majowie łączyli różne rośliny aby stworzyć "Pożywienie Bogów", którego efektem była wytrzymałość i optymalne zdrowie. Taki pokarm otrzymywali jedynie gracze (w piłkę) oraz członkowie klas elitarnych.

 

Majowie wiedzieli, że Iximche może nas nauczyć jak wejść głębiej w nasze serca i umysły oraz w serce Matki Ziemi, by na nowo odkryć prawdziwą magię ich uzdrawiającej siły, magię, którą mamy w sobie.

 

Intencją tej wyjątkowej ceremonii jest odrodzenie żeńskiej energii i aktywacja ziarna życia, które jest w każdym z nas. Ziarna, które było tam zasiane dawno, dawno temu i kultywowane przez naszą Prababkę Czasu Ixmucane w preklasycznej erze Majów, gdzie istniał kult życia.

 

Ta Ceremonia pomoże Nam uświadomić sobie, czego potrzebujemy dla uzdrowienia serca. Pozwoli też zgromadzić energię, która temu posłuży. Ceremonia Cacao odnawia mądrość serca i podwyższa wibracje miłości, dzięki którym jesteśmy w stanie spełniać naszą misję Życia. Duch Cacao harmonizuje Nas emocjonalnie i duchowo, dając wszystko czego potrzebujemy bez interwencji umysłu.

 

 

 


 

Simeth Maya (Balam Ixchel). Jest członkiem Meksykańskich Majan "Council of Wisdom", Rzecznikiem Sztandaru Pokoju w Europie oraz reprezentantem Meksykańskich Tradycji i Ceremonii w Europie. Jako Strażnik Świętego Ognia "HUEHUETEOTL" i Kapłanka Ognia “SACERDOTISA - SAHUMADORA” została w 2012 roku uroczyście nominowana do przekazu Majańskich tradycji i Świętych Rytuałów. Specjalizuje się w historii Majów opartej na Świętym Kalendarzu Majów Tzolkin.

 

Kompozytorka i Muzyczka  - odtworzyła kilka ento-muzycznych instrumentów z czasów przed najazdem hiszpańskim działających na bazie dźwięków Matki Ziemi. Zainicjowała własny indiański niedochodowy projekt humanitarny dla Lasu Chiangas Lancandona w Meksyku z oficjalnymi ustaleniami z International Mexico-Europe Association promujący Meksykańskie tradycje z czasów przed hiszpańskim najazdem.

MAJAŃSKA CEREMONIA KAKAO
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com