05 maja 2018

Simeth Maya - Balam Ixchel (Majańska Uzdrowicielka z Meksyku, Palenque)

 

To jedna z podstawowych i najważniejszych praktyk w tej tradycji, z jakimi możemy się spotkać po dziś dzień wśród odradzających się Majów. Odprawiana jest zazwyczaj pod otwartym niebem w szczególnych miejscach lub w miejscach, które dzięki niej stają się święte.  

 

Majański święty ogień jest jednym z najpotężniejszych lekarstw znanych w tej tradycji. Można mu oddać swoje choroby, prosić o wsparcie i zostawić w nim wszystko to, co już nie jest potrzebne w naszym życiu. Przebywanie przy ogniu majańskiej ceremonii zmienia nas kierując nasze myśli ku pokojowi, szczęściu, wzajemnym poszanowaniu i zrozumieniu. Ta ceremonia jednoczy rasy i języki oraz przypomina o istnieniu potężnych sił natury, które zostają przywołane wraz z 20 Nagualami.

 

Imeth Maya przywoła do tej Ceremonii Medycynę Jaguara - potężną siłę, która obudzi w Nas Moc, Roztropność i Odwagę i Wyższą Świadomość. W tradycji majańskiej Jaguar jest również protektorem Kobiet i Mężczyzn medycyny - Uzdrowicieli i Szamanów.

 

 

 


 

Simeth Maya (Balam Ixchel). Jest członkiem Meksykańskich Majan "Council of Wisdom", Rzecznikiem Sztandaru Pokoju w Europie oraz reprezentantem Meksykańskich Tradycji i Ceremonii w Europie.

Jako Strażnik Świętego Ognia "HUEHUETEOTL" i Kapłanka Ognia “SACERDOTISA - SAHUMADORA” została w 2012 roku uroczyście nominowana do przekazu Majańskich tradycji i Świętych Rytuałów. Specjalizuje się w historii Majów opartej na Świętym Kalendarzu Majów Tzolkin.

Kompozytorka i Muzyczka  - odtworzyła kilka ento-muzycznych instrumentów z czasów przed najazdem hiszpańskim działających na bazie dźwięków Matki Ziemi. Zainicjowała własny indiański niedochodowy projekt humanitarny dla Lasu Chiangas Lancandona w Meksyku z oficjalnymi ustaleniami z International Mexico-Europe Association promujący Meksykańskie tradycje z czasów przed hiszpańskim najazdem.

MAJAŃSKA CEREMONIA OGNIA
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com