11 maja 2018

Simeth Maya - Balam Ixchel (Majańska Uzdrowicielka z Meksyku, Palenque)

 

Simeth Maya zaprosi nas do zanurzenia się w majańską tradycję poprzez taniec. W rytmie, dźwiękach fletów, własnym kroku odnajdywać będziemy swoje totemy, zwierzęta mocy. Poczujemy się plemieniem, rodziną. Może uda nam się wejść w trans i dotrzeć do świata przodków. Uzyskać rady, wsparcie i ochronę...

 

 

 


 

Simeth Maya (Balam Ixchel). Jest członkiem Meksykańskich Majan "Council of Wisdom", Rzecznikiem Sztandaru Pokoju w Europie oraz reprezentantem Meksykańskich Tradycji i Ceremonii w Europie. Jako Strażnik Świętego Ognia "HUEHUETEOTL" i Kapłanka Ognia “SACERDOTISA - SAHUMADORA” została w 2012 roku uroczyście nominowana do przekazu Majańskich tradycji i Świętych Rytuałów. Specjalizuje się w historii Majów opartej na Świętym Kalendarzu Majów Tzolkin.

Kompozytorka i Muzyczka  - odtworzyła kilka ento-muzycznych instrumentów z czasów przed najazdem hiszpańskim działających na bazie dźwięków Matki Ziemi. Zainicjowała własny indiański niedochodowy projekt humanitarny dla Lasu Chiangas Lancandona w Meksyku z oficjalnymi ustaleniami z International Mexico-Europe Association promujący Meksykańskie tradycje z czasów przed hiszpańskim najazdem.

majański taniec gwiazd
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com