Website created by mesmerisedesign@gmail.com

  1. en

Przestrzeń dla wszystkich chcących podzielić się swoimi pasjami, produktami, umiejętnościami. W tej przestrzeni możesz ustawić swój namiot, stół, rozłożyć chustę i oferować masaże, napoje, posiłki, rękodzieło, instrumenty, odzież itp. Ofertę i warunki należy ustalić

z Organizatorami Festiwalu.

STREFY KREACJI

Rozciąga się wokół okręgu stanowiącego centrum Wspólnoty. Wyposażone jest w toalety i prysznice z zimną wodą. Za wjazdem

na teren Festiwalu, po prawej stronie wyznaczona jest odrębna przestrzeń na parkowanie samochodu. Opłata za miejsce na polu namiotowym i na parkingu zawarta jest w cenie biletu. Można skorzystać z gorącego prysznica w budynku głównym za opłatą 5 zł.

POLE NAMIOTOWE

Dwa Szałasy Potów - Mały i Duży. To Miejsca Oczyszczenia i Odrodzenia. Przed Szałasami znajduje się ołtarz Matki Ziemi - Żółw ozdobiony kwiatami i owocami, a dalej krąg Ojca Słońce, gdzie grzeją się kamienie przeznaczone na ceremonię. Ceremonie Szałasu potów należą do programu Zielonych Kręgów i każdy może z nich skorzystać.

SZAŁASY POTÓW

Zadaszona przestrzeń wyposażona w drewniane stoły i siedziska do spożywania posiłków. Otoczona jest kręgiem zielonych brzóz i krzewów, co znakomicie wpływa na apetyt i zachęca do spędzania tu czasu z przyjaciółmi.

JADALNIA

Tutaj przygotowywane są i wydawane pyszne wegetariańskie/ wegańskie posiłki. Naczynia i sztućce można wypożyczyć (które myjemy po sobie). Do dyspozycji uczestników Festiwalu jest również gorąca woda do parzenia herbaty. Kupony na wyżywienie nabyć można na miejscu. Ceny podane w zakładce Cennik.

KUCHNIA

Miejsce pobytu i kreatywnego spędzania czasu dzieci. Podczas, gdy rodzice biorą udział w warsztatach przedpołudniowych, ich pociechy mają zapewnioną opiekę. Chcemy, by zajęcia te nawiązywały do idei swobodnego wyrażania siebie, rozwoju umiejętności radzenia sobie w warunkach polowych i nawiązywania pozytywnych relacji z Naturą.

ŻÓŁWIKOWO

Miejsce przeznaczone do spotkań z Wyższymi Energiami. Tu odbywają się warsztaty medytacyjne, muzyczne, instrumentalne oraz małe ceremonie. Wewnątrz jest spokój i wyciszenie pomocne w przenoszeniu się na wyższe poziomy świadomości.

AKASHA - Dom Ducha

Przestrzeń dla wyrażenia i podniesienia swojej energii. W Otorongo tańczy się, pracuje z ciałem i głosem, śpiewa i gra na bębnach. Wieczorami można tu spędzić czas przy ogniu dzieląc się muzyką, pieśnią lub Rape.

OTORONGO - Dom Mocy

Miejsce zgromadzeń całej wspólnoty. Tu odbywają się koncerty i główne ceremonie. Wewnątrz płonie ogień, rozpalany pierwszego dnia Festiwalu. Na zewnętrznej tablicy wywieszany jest program kolejnego dnia i listy zapisów na warsztaty.

MALOCA - Dom Serca

Sala medytacyjno - warsztatowa przeznaczona na zajęcia

wymagające spokoju, odizolowania się od grupy i dobrej akustyki.

SALA POD ORŁEM

Znajduje się w budynku głównym. Odbywają się tu wykłady, filmy i spotkania z ciekawymi ludźmi. Miejsce schronienia podczas gwałtownych burz.

SALA POD JELENIEM

Centrum administracji, organizacji i miejsce zakwaterowania Gości Festiwalu. Tu znajduje się również Sala pod Jeleniem oraz prysznice z gorąca wodą.

BUDYNEK GŁÓWNY

Maloca, Otorongo, Akasha, Żółwikowo - Dom Radości, Szałasy Potów, Centralny Ogień, Strefy Kreacji,

kuchnia, jadalnia, pole namiotowe, strefa sanitarna.

Wioska Festiwalowa

Budynek Główny, Sala pod Orłem, Sala pod Jeleniem, prysznice z gorącą wodą.

Teren Ośrodka

Jest to mała wioska w północnej Polsce na Kaszubach, będąca częścią Kaszubskiego parku krajobrazowego. Ośrodek znajduje się na uboczu, więc wokół niepodzielnie panują pola, lasy i jeziora.

Teren podzielony jest na dwie części:

Festiwal odbywa się na terenie Ośrodka Duchowych i Twórczych Stylów Życia Zielone Kręgi w Kożyczkowie. 

MIEJSCE