27 lipca 2022

Bożka.

 

Głos odzwierciedla nas, nasze emocje, uczucia, naszą świadomość. Odkrywanie potencjału głosowego zabiera w podróż w głąb siebie i prowadzi do domu. Integruje świadomość poprzez akceptację i adaptację wielości uczuć wyrażanych w głosie.

 

Pieśni naszych przodków i czułe pieśni wskazują na coś co w starożytności określano mianem katharsis -- zdolność „oczyszczania duszy”. Poprzez pieśni możemy doświadczyć metamorfozy i odkryć ekspresję wyrazu – swoją moc.

 

Gdy doświadczamy pieśni czy śpiewu intuicyjnego, głos zyskuje dynamikę i odkrywany jest potencjał jego spektrum brzmieniowego. Brzmienie głosu tworzone jest poprzez intencje i dzięki odwadze wyrażenia uczuć, które powoływane są poprzez spokojny i głęboki oddech. Technika wokalna chiaroscuro polega na różnicowaniu natężenia światła zawartego w spektrum głosu (alikwotów) i eksponowaniu jego kontrastów. Prowadzi do tego poszerzone słyszenie i czucie siebie jako instrument głosu. Poczucie siebie jako przestrzeń akustyczną, w której opowiada się wibracja, puls i rytm, prowadzi do wyłonienia się czułego narratora, który inicjuje głos serca. Badanie siebie i dopuszczenie emocji w swoim głosie z czułej przestrzeni uczuć, budzi wyobraźnię, intuicję i prowadzi do rozpoznania swojej istoty.

 

Istotność przekazu – swojej prawdy zawartej w głosie, opowiada się w rezonansie głosu w przestrzeni i w harmonii z innymi głosami, w poszanowaniu wielości połączeń i we współtworzeniu na wielu poziomach.

Będzie mi miło razem z Tobą przenikać się i współtworzyć harmonię.

 

 

 


 

Bożena Belcarz. Coach głosu. Specjalista w zakresie emisji głosu, dyrygent, wokalistka.

 

MUZYCZNA EKSPRESJA DUSZY
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com