1. en
narodziny głosu

Michał Esz Szerląg

 

Jeśli czujesz otwartość by zauważyć wewnętrzną relację z rodzicami, priorytetami, "światem zewnętrznym" i więcej serdecznie zapraszam. Będziemy rozpoznawać autoreakcje, by zmienić relacje i pielęgnować je w sobie. Skorzystamy z własnej historii jak z biblioteki wiedzy, która nas wspiera. Narodziny Głosu to autorski warsztat, na którym poprzez oddech, budowanie nowych relacji i techniki wokalne z całego świata narodzimy swój głos - czyli siebie w pełni.

 

Zanurzymy się między innymi w:

- śpiewie naturalnym (zawołania),

- śpiewie alikwotowym

- śpiewie gardłowym (Tuwa, Mongolia, Tybet)

- technice vocal fry<> śpiewie inuickim (eskimoskim)

- naśladownictwie natury

 

Będziemy budować autorytet naszego ciała poprzez pełne rozluźnienie. Nie zabraknie mantrowania w pozycji leżącej przy dźwiękach didgeridoo i shruti box.

 

 

 


 

Michał Esz Szerląg. Śpiewak, nauczyciel, instrumentalista. Dwukrotny prelegent Międzynarodowych Seminariów Mix Singing (Współczesne Bel Canto). Od 10 lat prowadzi warsztaty w kraju i za granicą. Występował z zespołami: Angela Gaber Trio, Matragona, Wadada, Ziryab. Stworzył projekt Chadaanaa, w którym łączy głównie śpiew alikwotowy z instrumentami smyczkowymi. Nagrał 9 albumów przy użyciu wyłącznie głosu. Dwa najnowsze projekty nad którymi pracuje to Shamani z Michaelem Jonesem i Do Boga z Katarzyną Brodą-Firlą. Pracuje z aktorami, zawodowymi śpiewakami, oraz osobami, które zaczynają wokalną podróż i pragną doświadczyć zupełnie nowej jakości w życiu poprzez śpiew.

 

"Chciałabym podzielić się z Wami doświadczeniami, które przyszły do mnie podczas zajęć prowadzonych przez Michała. Uczestniczyłam w warsztacie dotykającym relacji. Relacji z samym sobą i z innymi, relacji z życiem i rzeczywistością. Dzięki prowadzeniu Michała otworzyłam przestrzeń do zmian, zaufałam swojej intuicji i podjęłam decyzje, które wspierają mnie na ścieżce, którą obrałam. Warsztat był okazją do weryfikacji wewnętrznych priorytetów i zauważenia, kto jest jedynym i prawdziwym źródłem prawdy w życiu. Wszystko to czujesz na poziomie swojego ciała, czujesz jak reaguje na zmiany dokonujące się wewnątrz. A łącznikiem między duszą i ciałem jest głos. Wraz z każdym wydobywanym dźwiękiem pozbywasz się kolejnych napięć. Powstaje przestrzeń na nowe decyzje i ich pielęgnowanie. Przywracasz naturalne zaufanie do siebie i przestrzeni. Uwalniasz Siebie, czyli Głos. Ten warsztat był inny niż wszystkie, w których do tej pory uczestniczyłam. To co się wydarzyło było dla mnie bardzo ważne. Cały czas noszę go w sobie, nie zapomniałam mimo upływu czasu. Stanowi dla mnie wartościową i trudną lekcję. W trakcie trwania warsztatu podjęłam ważną decyzję, która przełamała pewną barierę, zmieniła coś w środku i wiem, że to dopiero początek drogi, początek zmian, które dają mi siłę i radość." Joanna.

 

"Przypadkiem trafiłam na Narodziny Głosu, była to dla mnie głęboka terapia i przemiana, jakby jednocześnie ktoś ściągnął ze mnie głaz, otrzepał piórka i przypiął skrzydła z powrotem. Jeden z najlepszych warsztatów w jakich miałam szansę uczestniczyć w życiu, pomógł mi spojrzeć na siebie oczami sprzymierzeńca. Zauważyłam w sobie pokłady autorytetu we własnym życiu, a mój głos zaczął wybrzmiewać. Głęboki stan medytacji, relaksacji w którym odnajdujemy rozwagę, miłość i przewodnika w sobie.Po 9 miesiącach nadal to we mnie rezonuje, daje sobie prawo i przestrzeń, obdarzam się zaufaniem i czuje, że każdy powinien dawać sobie jeszcze więcej, dlatego polecam serdecznie Wam tą przemianę" Aleksandra.

 

02 lipca 2019