16 lipca 2020

Xenia Uranova.

 

Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju zajęcia z Xenią Uranovą, na których doświadczymy co to za instrument - bęben obręczowy. Do czego zdolne są ręce, nogi i całe ciało? Co to wszystko ma wspólnego z muzyką? Czym jest trans i puls? Jak komponować własne rytmy? Jak liczyć rytmy? Jak grać bez nut?

 

Za pomocą łatwych, wesołych i skutecznych technik z różnych tradycji muzycznych opanujemy kwestie rytmu we własnym ciele oraz współtworzeniu w grupie. Tą wiedzę możecie przełożyć na swoją codzienność i bawić się tym z przyjaciółmi i dziećmi. Podczas zajęć oswoimy również techniki gry na jednym z najstarszych instrumentów świata - bębnie obręczowym.

 

 

 


 

Xenia Uranova. Od 2013 roku dziele się zdobytymi doświadczeniem, wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami o naturze rytmu i światowych tradycjach muzyki. W dorobku mam wiele przeprowadzanych warsztatów, w Polsce i za granicą. Pobierałam nauki od światowej sławy mistrzów. Szczególnym nauczycielem stał się dla mnie Zohara Fresco. Inspiracje czerpałam ze szkoły afrykańskiej, indyjskie, arabskiej, irańskiej. Moją misją jest przywracanie naturalnego stanu i stosunku do twórczości (szczególnie muzyki) jako jedną z najstarszych form współbycia z innymi i ze sobą. Mówię o sobie pra performerka, muzyk, podróżniczka, trenerka rytmu, animatorka kultury, entuzjastka terapii dźwiękiem i pracy z ciałem . Kocham Naturę i popieram holistyczny sposób bycia.

 

https://www.facebook.com/groups/bebnyobreczowe

www.xeniauranova.com  

 

 

NATURa RYTMU i bębny obręczowe
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com