01 marca 2018

Tommy Harevis oraz Grzegorz Zielonko

 

Za sprawą egzotycznych instrumentów zabiorą słuchaczy w barwną podróż na granice wyobraźni. Poza czas i przestrzeń. Od ukrytych w gęstwinach dżungli świątyń, po zanurzone w piaskach grobowce. Rytmy plemiennych tańców przy ogniu i echo medytujących mnichów.

Koncert odbywa się w połączeniu z opowieścią inspirowaną spotkaniami Harevisa z tradycjami kultur rdzennych.

 

Mądrość, Magia, Muzyka.

 

 

 


 

Tommy Harevis (Tomasz Czyba). Multiinstrumentalista - podróżnik. Jego występ oscyluje między koncertem,a performancem, inspiracjami sięgając tradycyjnych kultur świata.Muzyk wykorzystuje szereg etnicznych instrumentów, m.in. flety indiańskie, duduk, flet egipski, dudy, bęben obręczowy, shakuhachi, suling, ney, kaval, gong fen. Całość uzupełnia śpiew i narracja.Muzyka w jednej chwili enigmatyczna i kojąca, w innej radosna czy skłaniająca do refleksji. Na oczach słuchaczy, krok po kroku powstają nastrojowe utwory, a dzięki wykorzystaniu efektu zapętlenia dźwięku (looping) muzyk sprawia wrażenie, jakby grał z całym zespołem.Harevis w zmysłowy sposób przybliża mądrość i kulturę pierwotnych ludów Ziemi. Szamańska opowieść przypomina nam o szacunku dla Ziemi i przodków, znaczeniu natury, o sile spokojnego serca. Sięgając do pradawnych wierzeń, muzyk korzysta z wiedzy zdobytej bezpośrednio od przedstawicieli tradycji obu Ameryk, jednocześnie przekazując cenne rady w obliczu wątpliwej kondycji współczesnego świata.

 

Grzegorz Ognik Zielonko. Zielarz praktyk, zbierający zioła własnoręcznie. Posiada wiedzę na temat litoterapii i praktycznego zastosowania kamieni w codziennym życiu, jak i w medytacji. Perkusista, bębniarz, eksperymentuje z instrumentami archaicznymi. Zaprzyjaźniony z ogniem przygotowuje pokazy Fire Show. Prowadzi i współorganizuje szałasy potów oraz pracuje ze „świętymi roślinami”. Współpracuje z artystami oraz organizacjami pozarządowymi promującymi zdrowie i świadome życie. Wrażliwy na zapachy pracuje z olejkami eterycznymi. Mówi o sobie: "Artysta Duchowy".

ODGŁOSY ODLEGŁYCH KRAIN
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com