23 lutego 2018

Agata Żukiewicz.

 

Maska jest przedmiotem nietuzinkowym, bardzo osobistym, szczególnie ta zaprojektowana i stworzona samemu. Od zarania dziejów używali jej szamani. Teraz jest atrybutem artystów, aktorów, muzyków czy po prostu entuzjastów. Założenie maski i spojrzenie na świat przez jej oczy jest ciekawym doznaniem, jednocześnie pozwala schować i odkryć pewne aspekty swojej osobowości. Używanie maski wymaga pewnego skupienia, ważności.

 

Proces twórczy prowadzący do jej stworzenia to praca z wyobraźnią przestrzenną, kolorami i fakturami.

Rzeźbiarska technika którą zaprezentuję jest bardzo prostą metodą tworzenia trójwymiarowych obiektów, nie wymagającą żadnego doświadczenia. Wspólnie stworzymy stelaże, które następnie pokryjemy tkaninami, które nie są tu przypadkowe, maska będzie też naszym ubraniem.

 

Czekam z wielką radością na uczestników warsztatów. W tamtym roku powstawały maski wilków, niedźwiedzi, kruków, kolibrów, kotów i wiele... wiele więcej, temat zwierząt mocy był obecny a warsztatowcy podchodzili do swoich projektów z wielką pasją.

 

Warsztaty od piątku do poniedziałku 11:00 do 19:00.

Zajęcia są przeznaczone dla dorosłych i młodzieży, opiekunowie mogą wykonywać maski z dziećmi.

 

 

 


 

Agata Żukiewicz. Autorka projektu: Baba Yaga's Masks. „Tworzę maski i prowadzę zajęcia na których każdy uczestnik może wykonać maskę dla siebie. Wykonuję projekty dla teatrów i osób prywatnych. Muzyków, akrobatów, kuglarzy, cosplayerowców i generalnie najróżniejszych entuzjastów. Co jakiś czas pojawiam się z maskami na stoiskach, najczęściej podczas wydarzeń związanych ze sceną psychedelic trance. Wykonuję maski na zlecenie, mam też zmieniający się co kilka tygodni asortyment wykonanych prac na sprzedaż. Moje maski cechują się niepowtarzalnym stylem i wygodą użytkowania. Gdy nie są noszone dobrze wyglądają również jako ozdoba ścienna.

ODKRYJ W SOBIE SMOKA
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com