04 lipca 2021

Karina Dzida.

 

Szamani od zamierzchłych czasów stosowali techniki wprowadzające w trans, pozwalające uzyskać wizje i umożliwiające podróżowanie w duchowych wymiarach rzeczywistości. Bęben szamański jest instrumentem, który do dzisiejszych czasów jest rozpowszechniony w wielu kulturach na świecie, m.in: w obu Amerykach, na Syberii oraz w innych rejonach Azji. Monotonne bębnienie wprowadza w trans. Fale mózgowe zaczynają funkcjonować w rytmie theta (4-7 Hz). Ta częstotliwość pojawia się, gdy jesteśmy w fazie relaksu, medytacji czy sennych marzeń. Uwaga skupiona na dźwięku bębna ułatwia wejście w stan na pograniczu jawy i snu, gdzie pojawiają się wizje.

 

​Spotkanie rozpoczniemy od oczyszczenia i relaksu, po czym udamy się w podróż przy dźwięku szamańskiego bębna. Ważnym elementem praktyki będzie nawiązanie kontaktu z wewnętrzną mądrością reprezentowaną przez zwierzę mocy. Następnie wraz ze zwierzęcym opiekunem możemy udać się w podróż w dowolnej, przygotowanej wcześniej intencji. Podróż odbywa się na leżąco. Należy przynieść ze sobą karimatę, śpiwór i chustę do zasłonięcia oczu (podczas podróży zalecana jest ciemność). Najpóźniej 2 godziny przed podróżą można zjeść lekki posiłek. 

 

 

 


 

Karina Dzida. Od 2010 roku prowadzi "Podróże przy dźwięku szamańskiego bębna". Organizatorka spotkań, warsztatów i ceremonii związanych z szamanizmem. Współpracowała m.in. z Simeth Maya i Sha Mana Sage. Obecnie bierze udział w projekcie "Podróże z gongiem i bębnem szamańskim". Interesuje ją szamanizm oraz mitologie różnych kultur Prowadzispotkania z szamańskim bębnem oraz warsztaty i ceremonie. Gra na bębnach afrykańskich, didgeridoo, misach tybetańskich i drumli. Śpiew i taniec są dla niej ważnymi środkami wyrazu i technikami zmieniającymi świadomość. Jest naczyniem, poprzez które energia Źródła-Miłości przejawia się na wiele sposobów. 

https://shamania.wixsite.com/shamania

PODRÓŻ PRZY DŹWIĘKU SZAMAŃSKIEGO BĘBNA
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com