14 lipca 2021

Agnieszka Sidorowicz.

 

W tłumaczeniu Qigong jest sztuką opanowania energii życiowej. "Qi" rozumiane jako energia życiowa i "gong" jako opanowanie jakiejś umiejętności. Jego korzenie sięgają czasów starożytnych Chin i opierają się na uniwersalnych prawach natury, łącząc płynny ruch, oddech i intencję. Qigong wykorzystuje energię natury i pomaga na powrót czuć się połączonym ze sobą i ze wszystkim wkoło. To powrót do natury, harmonii i równowagi.

 

Niebo, Ziemia, gdziekolwiek jesteśmy, ta cudowna nadludzka energia wciąż nas otacza i oddziałuje na nas. Od nas zależy jak bardzo się temu poddamy i zaufamy... 

 

Na warsztacie zanurzymy się w nasze ciała subtelne, będziemy je budzić, rozluźniać i otwierać się na swobodny przepływ. Spokojnie z uważnością będziemy odkrywać przestrzenie w sobie oraz przypominać sobie jak korzystać z energii, która nas otacza.

 

 

 


 

Agnieszka Sidorowicz. "Zainteresowałam się praktyką Qigong około 5 lat temu. Stało się to w momencie, kiedy kolega przekazał mi bardzo wyraźną kulę energii ze swoich dłoni do moich. Od tego momentu z zachwytem i zaciekawieniem interesuję się pracą z energią. Zaczęłam swoją przygodę od stylu Lecący Żuraw, po drodze doświadczyłam też innych stylów oraz nauczycieli. Aktualnie skupiam się na prawidłowej postawie, oddechu oraz puszczaniu napięć z ciała, jednocześnie pracując z emocjami. Wszystkie te elementy są dla mnie podstawą, aby móc wejść w stan Qigong. Studiuję również w Szkole Medycyny Chińskiej - Tomo, powoli przyswajając ten ogrom wiedzy. Widzę Qigong jako podstawę innych aktywności oraz traktuję go jako przyjemną praktykę, którą wplatam w swoje codzienne życie."

QIGONG
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com