05 czerwca 2022
Jakub Babicki.
 
Wykład: Racjonalne i bezpieczne korzystanie z enteogenów - co zrobić, aby dostosować archaiczne techniki szamańskie do współczesnego i zmieniającego się świata?
 
W wykładzie omówimy w jaki sposób korzystać dziś bezpiecznie z enteogenów w dobie zalewu zachodniego świata przez różnego rodzaju szamańskie rytuały psychodeliczne. Współczesnemu człowiekowi nie jest łatwo odnaleźć się w tych archaicznych tradycjach, które dla nie przygotowanej jednostki, wprowadzają jeszcze więcej pomieszania lub pytań zamiast harmonii i odpowiedzi. Jednocześnie postępują również badania naukowe nad enteogenami (m.in. Ayahuascą, psylocybiną, LSD i meskaliną), które ujawniają bardzo ciekawe wyniki, korzystając z metodologii dostosowanej bardziej do zmieniającego się bardzo szybko zachodniego świata. Przyjrzymy się tym metodologiom i zastanowimy się w jaki sposób można je zaadoptować do współczesnych rytuałów szamańskich, aby możliwie maksymalnie zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo ich uczestników. Nie każdy człowiek zachodu jest przygotowany na to, aby przejść inicjację szamańską wedle np. starej amazońskiej tradycji plemiennej. Nie każdy musi zostać szamanem. Bardzo ważna jest również integracja doświadczenia. W istocie nauka dopiero zaczyna poznawać mechanizmy, które wykorzystują enteogeny lokując się między ludzkimi synapsami, a także czym są bezcielesne byty spotykane w odmiennych stanach świadomości. W wykładzie postaramy się całościowo objąć ten skomplikowany i fascynujący temat.

 

 

 


 

Jakub Babicki. Etnofarmakolog, zielarz i analityk. Badam właściwości fitofarmakologiczne roślin. Interesują mnie szczególnie związki naturalne, które oddziałują na układ nerwowy, świadomość i układ krążenia. Pracuję również jako konsultant ds. przetwarzania surowców naturalnych, gdzie moim celem jest wypuszczanie na rynek wysokiej jakości produktów naturalnych. Popularyzuje ziołolecznictwo wśród ludzi, uczę bezpiecznego i racjonalnego korzystania z natury. Fascynuje mnie zagadnienie osobliwości biologicznej w żywych systemach. Moje naukowe zainteresowania to: fitofarmakologiczne i neurofizjologiczne sposoby leczenia choroby Alzheimera, depresji i innych chorób kognitywnych, fitoterapia chorób serca i układu krążenia, medyczne właściwości pospolitych roślin flory polskiej i amazońskiej oraz zastosowanie substancji enteogenicznych w medycynie. Biorę udział w projektach badawczych nad sztuczną inteligencją.

 

Racjonalne korzystanie z enteogenów
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com