30 maja 2018

Ewelina Jonczys

 

Warsztat skierowany dla kobiet. Natura jest źródłem nieskończonej ilości inspiracji do poznawania siebie jako jej części. Ogień, woda, powietrze i ziemia - ich współoddziaływanie stanowi o wszystkim, co istnieje w świecie materialnym i duchowym. Bez nich nie byłoby życia, a razem budują wszechświat - także i my, jako istoty ludzkie, nosimy w sobie żywioły. Oddychamy, zmieniamy się, działamy, pozostajemy w bezruchu.  Każdy żywioł ma dwa oblicza - kreujące i niszczące. Żywioły mogą być dla nas wsparciem, gdy umiejętnie z nich korzystamy, ale i wprowadzać chaos, gdy pozostajemy nieświadomi ich energii w sobie.

Na warsztatach będziemy odkrywać połączenia między nami, a naturą i żywiołami poprzez ruch, odprężenie, wizualizacje, oddech, dźwięki, kolory, słowa, zmysły...

 

Narodzimy się na nowo jako nierozłączny element natury. Będziemy odnajdywać energie żywiołów w ciele, w emocjach, w działaniu. Powędrujemy wspólnie tam, gdzie intelekt jest obok, a nie ponad sercem; gdzie cielesność i świadomość splatają się w pulsującej relacji - czasem statycznej, czasem dynamicznej. Porzucimy koncepty na swój temat i podążymy za intuicją. Ciało jest domem naszej duszy, a fizyczność lustrem dla sfery mentalnej. Będziemy obserwować jak natura, żywioły, nasze emocje i ciała przenikają się nawzajem. Gdzie nie ma podziału między ja, a natura. Gdzie wszystko jest jednym. W zaufaniu samym sobie i sobie nawzajem, zagłębimy się w doświadczaniu poprzez ciało, zmysły, spontaniczny ruch, taniec intuicyjny, wizualizacje, kolory, obrazy, zapachy, smaki, relaks.

 

W przestrzeni gdzie nie oceniamy co jest dobre, a co złe, co właściwe a co nie. Gdzie akceptujemy każdą formę przejawiania się życia w nas, gdzie obejmujemy siebie w pełni. Radosnych i smutnych; łagodnych i gniewnych; dzikich i oswojonych; we wstydzie i odwadze; w słabości i mocy. Gdzie widzimy, że to czego doświadczamy, to co się przez nas manifestuje, jest odbiciem wszechświata w nas. Podobnie my, jak natura i żywioły - nie jesteśmy sami w sobie ani dobrzy, ani źli. Jesteśmy pełnią. Pytanie, czy pozwalamy sobie to zaakceptować i czy potrafimy świadomie korzystać z tych zasobów - z przestrzeni integracji serca i rozumu. Czy potrafimy rozpoznać, czemu pozwolić odejść, a co powołać do życia? Kiedy działać, kiedy odpuszczać? Czy mamy zgodę na pełnię i cykliczność wszystkiego, co istnieje?

 

Taniec spontaniczny i kreatywne wyrażanie siebie to dla mnie jedne z najefektywniejszych form skontaktowania się ze swoim ciałem i podświadomością. To skierowanie uwagi do wewnątrz, ze świadomością tego, co na zewnątrz. To pełnia doświadczania chwili. To obecność w sobie i poza sobą. To odpuszczenie i relaks, a także zabawa i przygoda dla ciała. To bezmiar doświadczania siebie w wielu wymiarach i jakościach.

 

 

 


 

Ewelina Jonczys. Nauczycielka jogi, pranajamy, medytacji oraz technik relaksacji. Instruktorka choreoterapii i arteterapii. Absolwentka turystyki i rekreacji oraz psychodietetyki.

„ Na co dzień prowadzę zajęcia jogi i tańca intuicyjnego ze świadomością ciała, sesje yogi nidry, relaksacji, mindfulness i medytacji. Organizuję warsztaty rekreacyjno-rozwojowe, współorganizuję festiwale. Piszę dla portalu Joga ABC. Koordynuję projekt Yoga&Dance Village.

Od kilku lat doświadczam terapeutycznego wpływu jogi, medytacji, tańca intuicyjnego oraz arteterapii na swój rozwój i samopoczucie. Dzielę się tymi ścieżkami poszerzania świadomości, ponieważ czuję jak transformująco działają na mnie.  Wspaniałym źródłem samopoznania, motywacji oraz inspiracji, są dla mnie regularne spotkania Kobiecego Kręgu. Najbliższą mi formą ekspresji jest taniec spontaniczny oraz pisanie - wyrażanie emocji i swojej osobowości poprzez słowa. Ogromną radość czerpię z różnego typu aktywności fizycznej, wchodzenia w kontakt z ludźmi, dzielenia się doświadczeniem i wiedzą o świadomym odżywianiu.”

 

ruchowo kreatywne - moc kobiecej pEŁNI
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com