1. en
rytuał ognia

Krzysztof Dziwny i Siostra Ptaków.

 

Po prostu to zrób!

 

Jesteś siłą.

 

Chodzenia po rozżarzonych węglach jest transową praktyką, w której oswajasz swój lęk. Nie ma dwóch podobnych przejść przez Ogień…

 

Żywioł Ognia ma moc transformacji i oczyszczenia. Podejmujemy wyzwanie autentycznego odrodzenia najstarszych ziemskich uzdrawiających praktyk.

 

Medycyna żywiołów obecna jest w prapoczątku kultury, który jest wspólny dla całego rodzaju ludzkiego. Inspirują nas archaiczne czasy, kiedy ceremonia, teatrem i życie stawało się jednością, kiedy rezultatem miało być uzdrowienie.

 

Przechodząc ścieżkę żaru konfrontujesz się ze swoim lękiem i razem z nim zwyciężasz. Doświadczasz przekroczenia własnego umysłu.

 

Żywioł uaktywnia się w twoim ciele. Ciało fizyczne bardzo się wzmacnia, sfera emocjonalna zostaje oczyszczona.

 

Chodzenia po rozżarzonych węglach jest transową praktyką uprawianą na wielu kontynentach. Na Bali ciągle żywy jest religijny obrzęd Sanghyang, świętych rytualnych tańców z ogniem.  Znane są Anastenaria w Grecji i Bułgarii, obchody wiosenno-letnich świąt płodności, mające połączenia ze starożytnymi praktykami kultu Dionizosa.

 

 

 


 

Krzysztof Dziwny Gojtowski. Innowator społeczny, praktyk dramy pedagogicznej. Trener kreatywności - Odysei Umysłu, tancerz Trójmiejskiej Korporacji Tańca, absolwent oraz współpracownik Stowarzyszenia Praktyk Teatralnych - Gardzienice, aktor w teatrze teatrze obrzędowym Stella Polaris - Norwegia. Związany z Sangą Zen Kwan Um buddyzmu koreańskiego. Miły, uśmiechnięty człowiek.

 

Siostra Ptaków (Rima Sadurska). Ur. 1984 r w Lublinie. Artystka, bioenergoterapeutka, naturoterapeutka, podróżniczka, mama. Pochodząca z mieszanej polsko-syryjskiej rodziny, obdarzona wielką wrażliwością, doświadczyła, z bliska i z daleka, wielobarwnego człowieczeństwa.  Prowadzi warsztaty rozwoju osobistego, praktyki medytacyjne i rytualne. Absolwentka Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu, Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu. Twórczyni projektu Teatr Dźwięku. Aktorka trójmiejskiego Teatru Korkoro. W sztuce codziennego życia praktykuje prostotę, współczucie i medytację.

 

Z natury niepokorne duchy, swoimi drogami wędrujące, superwrażliwe, nadwidzące. Zbudowani jesteśmy życiem intensywnym słodko-gorzkim. Każde z osobna, na własnej ścieżce, przeszło treningi pracy z żywiołami, nie tylko w formie retreatów czy szkoleń, ale autentycznych życiowych wyzwań, intensywnej fizycznej pracy, przetrwania w trudnych środowiskach społecznych i przyrodniczych, eksperymentów na sobie oraz własnej praktyki duchowej.

 

01 lipca 2019