05 czerwca 2022

Mariana Root.

 

Natura ludzka wyraża się ciągłym ruchem, który towarzyszy duszy. Unikalną ekspresją tego ruchu jest dzielenie się dźwiękiem. Poprzez świadomość oddechu i koncentrację w ciele dajemy przestrzeń mocy naszego naturalnego głosu. Ta sesja zaprasza nas do kręgu wspólnej eksploracji stanu medytacji poprzez obecność i kreację w pieśni. W prostych krokach zmierzać będziemy, nie tyle do muzycznej i artystycznej eksploracji dźwięku, lecz raczej do centrum Ducha i Istoty Rzeczy.

 

By aktywować umiejętności, które wszyscy posiadamy, obudzimy zmysły. To otwarcie na ciszę w Nas. Z tego miejsca wykreujemy  przestrzeń spontaniczności i wolności, którą wyśpiewa nasze serce.

 

Intencją tego spotkania jest doświadczenie uzdrawiającej siły dźwięku głosu i inspiracja do nowego sposobu medytacji poprzez  celebrowanie śpiewu. Czysty stan Bycia.

 

 

 


 

Mariana Root. Pochodzi z Portugalii. Dedykowała swoje życie dźwiękom i kreowaniu muzyki. Jej głos zabiera Nas w podróż, gdzie inspiracją dla dźwięków jest Natura i świadomość bycia Naturą. Dzięki silnym portugalskim korzeniom gra na kwadratowym bębnie “Adufe”. Jej inspiracją są też dawne pieśni z rejonu Lusitanii. Te tradycyjne melodie łączy w unikalny sposób z tradycją rdzennych mieszkańców Ameryki Południowej, z którymi mieszkała przeszło dwa lata w dżungli amazońskiej i Sacred Valley w Peru, ucząc się tradycyjnego sposobu uzdrawiania poprzez dźwięki, zgłębiając sztukę śpiewu w Qeuchua, dawnym języku Ameryki Południowej, grając Charango i nawiązując relacje z tamtejszą ludnością, naturą i wiedzą.

Poprzez swoje koncerty i warsztaty stara się pomóc innym odnaleźć relacje z głosem i ekspresją poprzez głos. Uważa, że Śpiew jest Medycyną dla wszystkich Serc.

Mariana dawała koncerty w teatrach, kościołach, studiach tańca i jogi, na festiwalach i zgromadzeniach na całym świecie.

 

Radość dziecka połączona z głębią i mądrością dorosłej kobiety”

 

Ser canto - warsztat wokalny
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com