05 czerwca 2022

Alina Jurczyszyn. Założycielka Laboratorium Pieśni.

 

WOŁAM CIĘ swoją pieśnią. Przyjdź piękna kobieto. Czekam na Ciebie przy ogniu, żebyśmy razem usłyszały co w nas śpiewa, co w nas domaga się głosu, jakie wibracje chcą się wyrazić poprzez nasze ciało. Zadbaj o swoje dobro, ubierz się wygodnie, odetnij wszystko co Cię ogranicza, zabierz swój bęben, grzechotkę, coś do picia i wszystko co pomoże Ci otworzyć się na nieznane. Nieznane w Tobie, dzikie, swobodne, miękkie, kobiece, przyjmujące, otwarte. Przywołamy naszych przodków, żeby śpiewali z nami, poprosimy o wsparcie Duchy Ziemi. Nauczę Cię starej pieśni. Wołam Cię swoją pieśnią Siostro.

 

Krąg adresowany jest tylko do kobiet. Jeśli masz dzieci, zostaw je proszę w tym czasie pod czyjąś opieką. Mężczyzn zapraszam na środowy warsztat.

 

 


 

Alina Jurczyszyn. (Aja Piesionka). Kobieta Pieśń, założycielka zespołów: „Laboratorium Pieśni” i „Annutara”. Podróżuje za dźwiękami po całym świecie (m.in.USA,Japonia,Indie,Europa,Anglia),od piętnastu lat pracuje z pieśniami tradycyjnymi wielu kultur, prowadząc Warsztaty Laboratorium Pieśni, koncertując. Absolwentka Teatru Gardzienice. W swoim życiu kieruje się intuicją, wołaniem serca. Karmi się kreacją, śpiewem, tańcem, grą na instrumentach, pisaniem książek, malowaniem, nagrywaniem płyt, reżyserowaniem spektakli, medytacją, kontaktem z naturą, ciszą. Kocha dzikość, ruch, konie. Jest żywym ogniem.

 

Zespół „Laboratorium Pieśni". Song Laboratory (world/etno/spiritual/mystic folk music) to trójmiejski, kobiecy zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku. Grupa śpiewa i aranżuje tradycyjne pieśni polifoniczne: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, albańskie, bośniackie, polskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Pieśni Świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shruti box, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową aranżację, przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.

Zespół z koncertami i warsztatami odwiedził już ponad 20 krajów (m.in. USA, Indie, Anglia, Niemcy, Izrael, Szwajcaria, Hiszpania, Islandia, Japonia, Dania, Holandia, Francja). Teledysk z białoruską pieśnią „Sztoj pa moru” osiągnął ponad 8 mln wyświetleń, a na Facebooku grupę śledzi ponad 130 tysięcy fanów.

 

Strona internetowa: laboratoriumpiesni.pl

You Tube: www.youtube.com/watch?v=04fEWQOwUD4

 

śpiewający krąg kobiet
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com