13 lipca 2021

Maciek Trzpis Miedziewski.

 

Sztuka posługiwania się kijem jest tak stara, jak sama Ludzkość. Pierwsze, jeszcze kamienne kije, seki-bo używane były w Japonii już w czasach prehistorycznych.

 

Ze względu na swe zalety jako broni, przy użyciu której przypadkowe zranienie przeciwnika było bardzo trudne, kij zyskał wielką popularnością wśród mnichów i kapłanów, którym obca była idea rozlewania krwi swoich współbraci. Wojownicy natomiast często używali drewnianej broni w celu sprawdzenia swoich umiejętności.

 

Do dziś  sztukę walki kijem - Donga - kultywują wojownicy Mursi w Południowym Omo w Etiopii. Na tych warsztatach skupimy się na podstawach walki kijem i tworzenia choreografii używanej w teatrach i filmach. Nauczymy się, jak poprawnie poruszać się w trakcie wykonywania ataków, uników, bloków i jak do prostych ruchów dodać pasję walki, tak aby cała scena wyglądała wiarygodnie.

 

 

 


 

Maciek Trzpis Miedziewski. "Swoją przygodę z walką kijem zacząłem już w wieku 13 lat będąc na wakacjach w Tajlandii. Moi rodzice znaleźli szkołę sztuk walki pod Bangkokiem, gdzie nauczyłem się podstaw walki z kijem. Dalej kontynuowałem samodzielnie. Sześć lat później dostałem się do szkoły aktorskiej, gdzie miałem możliwość połączyć obie dziedziny - walkę i aktorstwo. Nauczyłem się walczyć z rapierem i sztyletem. Po szkole dostałem się do agencji SPACT (Special Action) Take 3 specjalizującej się w dostarczaniu aktorów do ról wymagających specjalnych umiejętności takich jak walka na ekranie, kaskaderstwo itd. Agencja ta posiada też własną Akademię Walki, której jestem aktywnym członkiem. Aktualnie specjalizuje się w walce kijem, rapierem, sztyletem, toporem, mieczem dwuręcznym, mieczem i tarczą i bez broni."

 

STAGE COMBAT - SZTUKA WALKI KIJEM
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com