01 sierpnia 2020

Jan "Rin" Jakubowski.

 

RPG - gry fabularne, gry w odgrywanie ról, gry wyobraźni. Mogą być przynoszącą wiele radości rozrywką dla starszych i młodszych, mogą stworzyć przestrzeń do przeżywania głębokich emocji i eksploracji swojego wnętrza. To świetna zabawa, ale i rozwijające hobby, które miast izolować ludzi pomaga budować umiejętności miękkie (empatia, praca zespołowa, pewność siebie, improwizacja, adaptacja, świadomość społeczna) i otwierać się na innych.

 

Opowiem o tym co zmieniły w moim życiu i jak można czerpać z nich wartościowe rzeczy. Jeśli zbierze się grupa chętnych poprowadzę też kilka sesji. Wspólnie zanurzymy się w świecie wyobraźni i opowiemy historie, które pozwolą doświadczyć siebie z nowej perspektywy. 

 

 

 


 

Jan "Rin" Jakubowski. "Gry fabularne towarzyszą mi w życiu od wczesnego dzieciństwa. Na początku była to tylko fajna zabawa, ale potem urosła do miana ukochanej pasji. Dzięki nim nauczyłem się wiele o sobie i mogłem postawić istotne kroki w rozwoju. Udzielam się w polskim środowisku fantastycznym, prowadzę prelekcje na konwentach i zdarzyło mi się zająć drugie oraz trzecie miejsce w RPGowym konkursie Puchar Mistrza Mistrzów (2016, 2017). Od sześciu lat jako wychowawca i instruktor współtworzę obozy dla młodzieży o tematyce gier fabularnych. 

 

Gry fabularne są dla mnie formą sztuki i narzędziem do kreowania doświadczeń. Studiuję psychologię i w jej kontekście upatruję w nich również dużą przestrzeń do samopoznania i trochę do miękkiej autoterapii. Możliwe, że zbadam to kiedyś dokładniej, ale na tej płaszczyźnie jestem dopiero na początku drogi."

 

ŚWIAT WYOBRAŹNI RPG
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com