04 lipca 2024

Soma Amanita – w praktyce i w mitach.

Waldemar Borowski.

 

Opis: Rola najstarszego enteogenu w kształtowaniu się religii, kultury i sztuki cywilizacji starożytnych. Wedyjscy żywiciele ludzi, czyli krowa i pszczoła, oraz Soma, czyli antyczna medycyna grzybowa. Możliwy skład, zastosowanie i działanie świętego napoju Indo Irańczyków. Prozdrowotne i prożyciowe potencjały Amanity, surowego mleka i jagód leśnych. Najnowsze badania, wglądy, poszukiwania, informacje na temat zbierania i mikro dawkowania.

 

Grzyby psylocybinowe - czy są święte i zdrowe?

Waldemar Borowski.

 

Opis: Baśnie, legendy, historia, praktyka i teoria. Kryszna i jednonodzy grzybogowie w Indiach i Mezoameryce. Gatunki podobne, środowisko, sezony, występowanie i zbieranie. Łysiczki, kołpaczki i grzybówki. Odróżnianie, suszenie, przechowywanie i dawkowanie. Niebieski miód, herbata skrzata oraz inne receptury i kuracje. Najnowsze dane przez badaczy i praktyków zebrane. Różnice między działaniem psylocybów i amanit. 

 

Enteogeny, karma, osobiste mity i kolektywne archetypy.

Waldemar Borowski.

 

Opis: Odkrywanie symboli sennych i własnej mitologii z pomocą enteogenów. Wpływ dużych dawek psychodelików na los, karmę, zdrowie, kreatywność, sztukę, wiarę i naukę. Esseńskie rękopisy z Qumran i Traktat o Bożym Ciele z Soboru Trydenckiego a przygotowanie psychofizyczne do doświadczenia grzybowego. BHP, intencje, dieta, częstotliwość, przeciwwskazania i metody integrowania. 

 

 

 


 

Waldemar Borowski. Malarz wizjoner, artysta, grafik, znawca enteogenów, twórca memów. Autor książek: "Święty Grzybóg", "Eucharystia muscaria", "Grzybajki", "Grzybowe zdrowie". Pasjonat antycznych kultur, literatury wedyjskiej, biologiki i diety witariańskiej.

 

ŚWIĘTY GRZYBÓG - WYKŁAD
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com