11 maja 2018

Mireia Berdun, Ivan Marques Vergel, Paulina Violina, Jeron Seguy

 

Temazcal to nasz oryginalny dom, dom naszych przodków. Naszym zdaniem jest to pierwsza ceremonia, którą powinni poznać wszyscy ludzie, zanim wezmą udział w innych uroczystościach. Jest to ceremonia oczyszczenia, podczas której mamy okazję poznać lub wznowić naszą własną oryginalną ścieżkę, dla której przybyliśmy na tę Ziemię.

 

Nazwa Temazcal lub Temazcalli składa się z dwóch słów w języku Nahuatl (oryginalny język rodziny Yuto-Azteca w Meksyku i Ameryce Środkowej): Temaz, co oznacza łazienkę i Calli, co oznacza dom. I Jest jedną z najstarszych znanych ceremonii. W kulturze Nahuatl w centralnym Meksyku, boginią łaźni potu była Temazcaltoci, "stara kobietą w łazienkach". Temazcal jest tylko mikrokosmosem, który odtwarza w sobie cechy wszechświata, makrokosmos. W nim odnajdujemy elementy różnych cykli lub różnych epok, przez które przeszedł świat i które aktualnie kontynuuje. Zgodnie z mitologią Azteków: Ziemia, Woda, Ogień i Wiatr są w ciągłym ruchu.

 

 

 


 

Mireia Berdun. „Urodziłam się w Barcelonie, Catalunya. Odbiciem mojej duszy są pieśni, które śpiewam. Mój głos rozbrzmiał  swą mocą i zmienił swoją barwę i energię dzięki roślinom medycyny i całej mojej ścieżce duchowej, którą podążam już od kilkunastu lat. Podróżowałam i mieszkałam przez bardzo długi czas z rdzennymi społecznościami Brazylii i Kolumbii w amazońskiej puszczy, ucząc się od ich mieszkańców ich tradycji, kultury, wierzeń i wiedzy na temat roślin medycyny. Od 2009 r. Prowadzę uroczystości dla Matki Ziemi i związanej z nią Ceremonią ,, Świętej Wody”. Organizuję od wielu lat Temazcal w moim domu ,,La Encantada”, które jest miejscem wielu duchowych spotkań, Vision Quest i innych ceremonii z związanych z duchowym rozwojem. Prowadzę Kręgi Kobiet i inspiruje kobiety do podążania za swoim głosem serca i swym powołaniem. Jestem Kobietą Medycyny.”

 

Ivan Marques Vergel (Churubia). „Jestem artysta audiowizualnym, dokumentalistą i Quester of Vision, Pochodzę z Kolumbii. Od ponad 17 lat pracuję w służbie Ognia w różnych Temazcales, (Sweat Lodges) i tradycyjnych ceremoniach z rdzennymi Kofanes, Sacred Fire of Itzachilatlan, Red Way, Shipibo i w innych rytuałach szamanizmu. Jestem jednym z założycieli stowarzyszenia Fuoco Sacro, którego  jedną z części jest Vision Quest Council we Włoszech. Odpowiadam za obóz i przygotowanie miejsc odosobnienia na Vision Quest we Włoszech, Zostałem rozpoznawany i nazwany przez rodzinę Churubia. Imię to w dialekcie Shuar oznacza Wielki Orzeł  (lider poszukiwań).”

 

Paulina Violina. „Jestem skrzypaczką, wokalistką, joginką, podróżniczką, matką, marzycielką.

Naukę gry na skrzypcach rozpoczęłam w wieku 7 lat. Ukończyłam szkolę 1-go stopnia we Wrocławiu

Magię muzyki jednak moje serce i dusza odkryły podczas mojej pierwszej podróży do Brazylii w wieku 17 lat. Podróż do Ameryki Południowej i wiele spotkań muzycznych z tamtejszą kulturą odkryły we mnie prawdziwa pasję do grania, moc tworzenia i uświadomiły mi, że muzyka ma siłę zmian i uzdrawiania. Magia płynącą z muzyki otworzyły przede mną drzwi... drzwi nieskończonych możliwości i marzeń! Podczas moich podróży miałam zaszczyt brać udział w wielu wspaniałych projektach muzycznych w Europie i Brazylii, na różnego rodzaju festiwalach jogi, warsztatach rozwojowych i ceremoniach duchowych z różnymi wspaniałymi szamanami, uzdrowicielami i artystami z całego świata.”

 

Jeron Seguy. „12 lat temu odkryłem Czerwoną Ścieżkę, gdy po raz pierwszy zetknąłem się z ceremonią Temascal. Od tego czasu połączyłem się duchowo z wieloma różnymi rdzennymi tradycjami i rytuałami Meksyku, Brazylii, Peru, Indii, używając roślin leczniczych do oczyszczenia i uzyskania dostępu do lepszego zrozumienia mojego życia. Na gitarze gram już wiele lat, ale dzięki tej duchowej ścieżce, nastąpiły we mnie głębokie przemiany. Święte pieśni wniosły do mojego życia prostotę i piękno. Dziś mieszkam z moja rodziną na pięknej farmie niedaleko Tavira - Portugalii, gdzie przyjmuję ludzi medycyny i przyjaciół, abyśmy mogli śpiewać i modlić się razem w świętych rytuałach, Szałasach Potów i innych duchowych ceremoniach.”

SZAŁAS POTÓW - TEMASCAL z LOS ENCANTADOS
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com