23 lipca 2023

Luis Paniagua.

 

Mówi się, że „Kto śpiewa, ten wypędza swoje lęki”. Śpiew wzmacnia pojemność naszych płuc, dotlenia krew, pomaga poczuć dźwięczne wibracje naszego ciała. Zapraszam na warsztaty, gdzie  będziemy uczyć  się przez doświadczanie głosu, jako elementu ekspresji poprzez muzykę-wibrację.

Do pracy, opartej na badaniach i poszukiwaniach utraconej estetyki, uniwersalnej muzyki, która rozbrzmiewa w nas od zawsze. Do odczucia jak każda samogłoska, słowo, imię wchodzi w nasze ciało i pozostawia ślad. Do bycia w intymności i ciszy. Do słuchania  liry i innych naturalnych dźwięków i odkrywania  ich rezonansu z całym naszym jestestwem. Do zagłębienia się w  centrum naszego bytu i odnalezienia spokoju, który pomoże nam lekko przechodzić stresujące sytuacje w  życiu.

 

 

 


 

Luis Paniagua. Urodził się w Madrycie w 1957 roku. Zdobył zarówno zachodnie jak i wschodnie wykształcenie muzyczne - min. studiował w północnych Indiach, u mistrza T.N. Nagar. Od 1980 poświęcił się wyłącznie komponowaniu własnej muzyki korzystając z wielu instrumentów z całego świata. Ostatecznie wybrał lirę i śpiew, jako narzędzia wyrażania miłości, prawdy, piękna i czystości. Jako kompozytor nagrał 22 albumy. Był zdobywcą nagrody The World Music Torchbearer Award (2012). Jego album „Nanas de Sol” zdobył Ogólnoświatowa  Nagrodę za Najlepszy Album w 2002 . Zagrał liczne koncerty w Europie, Ameryce i Azji. W Hiszpanii Luis jest uważany za jednego z pionierów Nowej Muzyki, Muzyki Świata i Muzyki Duchowej bez słów. Jego muzyka była i jest inspiracją dla wielu muzyków w używaniu ciszy, jako istotnej części koncertu. W roku 2022 obchodzi swoją Złotą Rocznicę, 50 lat na scenie.

 

https://www.youtube.com/@LuisPaniagua1

 

VOICE, VOWELS & CHAKRAS
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com