1. en
WARsztaty HAKA

Haka Adventure.


Czy zastanawialiście się kiedyś, czym jest tajemniczy taniec, wykonywany przed każdym meczem przez nowozelandzką drużynę rugby? To Haka Ka Mate – jeden z kluczowych elementów dziedzictwa narodowego Nowej Zelandii.Haka Ka Mate jest tańcem wojennym, pomagającym odzyskać kontrolę nad sytuacją. W przeszłości była wykonywana wobec wrogów, jako zapowiedź zwycięstwa i niezniszczalności Maorysów. W trakcie wykonywania Haki uświadamiasz sobie, że nigdy nie jesteś osamotniony podczas konfrontacji z wyzwaniami. Odpowiedni oddech, mimika oraz pozycje ciała osadzają w danej chwili i umożliwiają transformację lęku w siłę sprawczą i wolę walki o swoje. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na spotkanie z Kubą, Krzyśkiem i Julią z Haka Adventure, podczas którego doświadczysz mocy Haki Ka Mate oraz poznasz inne elementy maoryskiej kultury.

 

 

 


 

Haka Adventure. To projekt, który powstał z pasji. Pasji do kultury Maori, do podróży - także tych w głąb siebie - oraz do pracy z ciałem, która uwalnia od blokad i pozwala odkryć nasze wewnętrzne zwierzę.

Organizujemy warsztaty tańca wojennego Haka Ka Mate oraz spotkania poświęcone kulturze Maori w różnych częściach Polski. Uczestniczymy w festiwalach i projektach dedykowanych świadomej pracy z ciałem.

 

16 maja 2019