23 lutego 2018

Marta Sapierzyńska

 

Warsztat I

– Oddychaj „Gdy nie mogę poradzić sobie ze sobą, siadam przy mojej babci, która często robi coś na drutach… moja babcia pachnie lawendą i oddycha powoli, spokojnie. Od czasu do czasu unosi oczy i uśmiecha się, zazwyczaj jednak ogranicza się do swojej pracy i do oddychania… Wydaje mi się, że mnie kołysze…” Amelia 14l. (Śpiew świerszcza polnego – Bruno Ferrero) Podczas warsztatu znajdziemy swoje spokojne miejsce i pozwolimy aby ukołysał nas oddech. Nie oznacza to jednak że będziemy zasypiać. O nie! Będziemy mogli świadomie zaczerpnąć powietrza, wejdziemy w rytm oddychającej wspólnoty, a przy okazji dotlenimy się i poznamy głębiej nasze ciała oraz rzeczy, które z nimi się dzieją gdy nie jesteśmy tego świadomi. Możemy zacząć powoli budzić się za pomocą oddechu cyrkulacyjnego.

 

Warsztat II

– Gadający kij Didgeridoo to instrument za pomocą którego możemy kontaktować się ze swoimi przodkami i z własnym wnętrzem. Instrument ten jest przedłużeniem naszych ust, a więc tego co myślimy, czego pragniemy… Podczas warsztatu mamy szansę dowiedzieć się jakie niewypowiedziane rzeczy w nas siedzą, wydobyć je i wysłuchać samych siebie. Pozwolimy słowom płynąć żeby wreszcie móc usłyszeć jak brzmią i popracować nad ich brzmieniem. Spróbujemy porzucić techniczne ograniczenia i popłynąć z dźwiękiem didgeridoo tam, gdzie nas poniesie.

 

 

 


 

Marta Sapierzyńska. Muzyk, instruktor muzyczny, aktywistka lokalna, organizator i inicjator działań edukacyjnych, performerka uliczna. Eksperymentuje z muzyką i podąża za intuicją. Współzałożycielka zespołu Mayatri, solowo gra jako Marta Sap. Stypendystka Prezydenta Miasta Gdańska. Związana z trójmiejskim teatrem tańca, chętnie realizuje muzykę do spektakli lub performensów (Larysa Grabińska, Justyna Jan-Krukowska, Teatr Parrabola z Londynu). Z głęboką pasją eksploruje archaiczne dźwięki i zapomniane, ludowe pieśni różnych kultur świata. Na didgeridoo gra ok. 11 lat.

WARSZTATY Z DIDGERIDOO
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com