16 czerwca 2022

Tavo Vazquez.

 

Na warsztatach, Tavo nauczy nas, jak tworzy się tradycyjne flety z Boliwii i Peru - quena i Siku. Każdy będzie mógł wykonać własny flet z plastikowych rurek.

 

Tavo zaprezentuje nam podstawowe rytmy, a co najważniejsze, nauczy jak grać utwór Sikuri w tradycyjny sposób, wspólnie z grupą w kręgu, tańcząc. To piękny taniec i modlitwa za ludzkość i Ziemię, pełna wdzięczności za to, że ​​wszyscy jesteśmy spokrewnieni. Tavo przedstawi nam również kosmowizję Andów i jej znaczenie dla kultury Sikuri. Te warsztaty to wyjątkowa okazja do poznania barwnej i starożytnej tradycji muzycznej od jednego ze wspaniałych wirtuozów andyjskiej kultury muzycznej!

 

 

 


 

Tavo Vazquez. Jest muzykiem i rzemieślnikiem muzycznym z Buenos Aires w Argentynie. Całe życie poświęcił muzyce. Jest multiinstrumentalistą zakochanym w południowoamerykańskiej muzyce ludowej. 

Spędził kilka lat ucząc się pod kierunkiem mistrza flecisty Rafaela Giméneza, mieszkając w swoim domu w górach, ucząc się sztuki tworzenia własnych fletów. Podróżując po Boliwii i Peru, odkrył starożytne dźwięki rdzennych kultur żyjących na „Altiplano”, wysokich płaskowyżach Andów, zakochał się w ich pięknych, strzelistych tonach i wykwintnych, ponadczasowe rytmy.

 

WIATR Z ANDÓW - tworzeniE fletów
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com