24 lipca 2020

Marta Sapierzyńska.

 

Kanwa to podstawa. Często jest to luźno tkana tkanina z lnu. Na niej nanosi się wzory z różnokolorowych nici. Metodyczna czynność haftowania na kanwie relaksuje i przenosi świadomość do wnętrza. Sam obraz może powstać zarówno pod wpływem chwilowej inspiracji lub w wyniku drobiazgowych obliczeń i rysunków. Efekt można dotknąć, powąchać, zobaczyć i poczuć.

 

Kanwą dla płyty jest elektronika, kolejne, minimalistyczne warstwy, na których znajdują się żywe instrumenty i głos. Kanwa się nigdy nie zmienia. Na płycie znalazły się zarówno te matematyczne wzory, precyzyjnie obliczone, jak i te, które powstały pod wpływem nadzwyczajnej przestrzeni, w której została nagrana ta płyta. Kościół św. Jana w Gdańsku w chwili, gdy był niedostępny dla zwiedzających.

 

https://martasap.bandcamp.com/

 

 


 

Marta Sapierzyńska. Muzyk, instruktor muzyczny, aktywistka lokalna, organizator i inicjator działań edukacyjnych, performerka. Eksperymentuje z muzyką i podąża za intuicją. Jako jedna z 14 kobiet na świecie i jedyna w kraju wśród osób grających na didgeridoo wyróżniona w Female Power Didge. Stypendystka Prezydenta Miasta Gdańska. Związana z trójmiejskim środowiskiem muzyków jazzowych i teatrem tańca, chętnie realizuje muzykę do spektakli lub performensów (Larysa Grabińska, Justyna Jan-Krukowska, Teatr Parrabola z Londynu). Z głęboką pasją eksploruje archaiczne dźwięki i zapomniane, ludowe pieśni różnych kultur świata. prowadzi wykłady na temat religii i mitologii rdzennych mieszkańców Australii.

Kanwa - koncert marta sap
  1. en

Website created by mesmerisedesign@gmail.com