Niektórzy mówią, że śpiew to głos duszy. Daleko na Północy żyje plemię,które odchodzi na pustkowie, by odnaleźć swoją pieśń mocy, swoje własne,indywidualne, jednostkowe brzmienie. Wyśpiewanie własnej pieśni,odnalezienie tego, co zostało w nas stłumione i ucywilizowane przez lata życia w społeczeństwie, jest niezbędne do tego, by przywrócić naszej prawdziwej, dzikiej istocie jej żywą, wolną postać. Postać zanurzoną w muzyczności świata.
Zapraszam serdecznie na warsztat pracy z głosem i oddechem, zanurzenie się w dźwiękach naszego ciała i przestrzeni wokół, na wspólne poszukiwanie własnej pieśni, która tylko czeka, żeby móc wyśpiewać siebie samą, na radosny taniec dźwięków wśród ludzi, którzy chcą ją urzeczywistnić.
Na warsztat proszę zabrać luźny strój i wodę do picia. Śpiewamy na boso. Warsztat adresowany jest dla dorosłych.
Alina Jurczyszyn. (Aja Piesionka). Kobieta Pieśń, założycielka zespołów: „Laboratorium Pieśni” i „Annutara”. Podróżuje za dźwiękami po całym świecie (m.in.USA,Japonia,Indie,Europa,Anglia),od piętnastu lat pracuje z pieśniami tradycyjnymi wielu kultur, prowadząc Warsztaty Laboratorium Pieśni, koncertując. Absolwentka Teatru Gardzienice. W swoim życiu kieruje się intuicją, wołaniem serca. Karmi się kreacją, śpiewem, tańcem, grą na instrumentach, pisaniem książek, malowaniem, nagrywaniem płyt, reżyserowaniem spektakli, medytacją, kontaktem z naturą, ciszą. Kocha dzikość, ruch, konie. Jest żywym ogniem.
Zespół „Laboratorium Pieśni". Song Laboratory (world/etno/spiritual/mystic folk music) to trójmiejski, kobiecy zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku. Grupa śpiewa i aranżuje tradycyjne pieśni polifoniczne: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, albańskie, bośniackie, polskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Pieśni Świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shruti box, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową aranżację, przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.
Zespół z koncertami i warsztatami odwiedził już ponad 20 krajów (m.in. USA, Indie, Anglia, Niemcy, Izrael, Szwajcaria, Hiszpania, Islandia, Japonia, Dania, Holandia, Francja). Teledysk z białoruską pieśnią „Sztoj pa moru” osiągnął ponad 8 mln wyświetleń, a na Facebooku grupę śledzi ponad 130 tysięcy fanów.
Strona internetowa: laboratoriumpiesni.pl
You Tube: www.youtube.com/watch?v=04fEWQOwUD4
Fotografia „Laboratorium Pieśni": Marta Obiegła