1. en
UWOLNIJ SWOJĄ PIEŚŃ - Warsztat pracy z głosem

Alina Jurczyszyn

 

Niektórzy mówią, że śpiew to głos duszy. Daleko na Północy żyje plemię, które odchodzi na pustkowie, by odnaleźć swoją pieśń mocy, swoje własne, indywidualne, jednostkowe brzmienie. Wyśpiewanie własnej pieśni, odnalezienie tego, co zostało w nas stłumione i ucywilizowane przez lata życia w społeczeństwie, jest niezbędne do tego, by przywrócić naszej prawdziwej, dzikiej istocie jej żywą, wolną postać. Postać zanurzoną w muzyczności świata.

 

Zapraszam serdecznie na warsztat pracy z głosem i oddechem, zanurzenie się w dźwiękach naszego ciała i przestrzeni wokół, na wspólne poszukiwanie własnej pieśni, która tylko czeka, żeby móc wyśpiewać siebie samą, na radosny taniec dźwięków wśród ludzi, którzy chcą ją urzeczywistnić.

 

Na warsztat proszę zabrać luźny strój i wodę do picia. Ćwiczymy na boso lub w wygodnych butach.

Warsztat adresowany jest dla dorosłych.

 

 

 


 

Alina Jurczyszyn. Pieśniarka, założycielka zespołów: Laboratorium Pieśni i Annutara. Od ponad dziesięciu lat pracuje z pieśniami tradycyjnymi wielu kultur, prowadzi Warsztaty Laboratorium Pieśni, podróżuje za pieśniami ( USA, Indie, Europa, Anglia ), reżyseruje spektakle, absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice.

 

Zespół „Laboratorium Pieśni" został laureatem festiwalu FAMA 2014, gdzie otrzymał NAGRODĘ TRYTON ufundowaną przez Prezydenta Miasta Świnoujście Janusza Żmurkiewicza dla NAJWIĘKSZEJ OSOBOWOŚCI FESTIWALU. Zespół jest również Stypendystą Miasta Gdańsk w roku 2015.

 

Strona internetowa: laboratoriumpiesni.pl

You Tube: www.youtube.com/watch?v=04fEWQOwUD4

Fotografia „Laboratorium Pieśni": Marta Obiegła

22 lutego 2018